ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ СТАТИСТИКИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує
Про виконання будівельних робіт підприємствами Івано-Франківської області у січні–травні 2018 року
Головне управління статистики інформує. У січні–травні 2018р. підприємствами області виконано будівельних робіт на суму 779,3 млн.грн, або 2,2% загальнодержавного обсягу будівництва. Індекс будівельної продукції порівняно з відповідним періодом 2017р. становив 117,1%.
Серед регіонів України за обсягом виконаних будівельних робіт Івано-Франківщина посіла 11 місце, за індексом будівельної продукції – 4 місце.
Зростання індексу будівельної продукції порівняно з січнем–травнем минулого року відбулося за рахунок збільшення зведення інженерних споруд у 1,8 раза. Водночас зведення будівель зменшилося на 16,1%, у т.ч. житлових – на 19,6%, нежитлових – на 13,2%.
Нове будівництво, реконструкція та технічне переоснащення склали 64,9% від загального обсягу виконаних будівельних робіт, капітальний і поточний ремонти – 23,1% та 12% відповідно.
© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2018
При використанні інформації, посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.
Житловий фонд області станом на 1 січня 2018 року
Головне управління статистики в області інформує. За оцінкою Державної служби статистики України, станом на 1 січня 2018 року житловий фонд області становив 37 млн.м2 загальної площі, більша частина якого (58%) знаходиться у сільській місцевості. На одного жителя області в середньому припадає 26,9 м2 загальної площі житла (по Україні в цілому – 23,3 м2), у тому числі у міських поселеннях – 25,9 м2, у сільській місцевості – 27,7 м2.
Майже весь житловий фонд (36,6 млн. м2 або 98,8% загальної його площі) розміщується в житлових будинках; площа гуртожитків та житлових приміщень у нежитлових будівлях в загальному житловому фонді складала 436 тис. м2 або 1,2% загальної площі.
На початок року в області нараховувалось 362,9 тис. житлових будинків, з них 0,2 тис. – гуртожитки. Із загальної кількості будинків 1462 – ветхі та аварійні будинки загальною площею 71,4 тис.м2, в яких проживало 1,5 тис. осіб.
Загальна кількість квартир в області становила 531,5 тис. (без квартир, зайнятих під гуртожитки). За кількістю кімнат переважали дво- і трикімнатні квартири – 37,9% і 30% загальної їх кількості відповідно; частка однокімнатних квартир становила 19,8%, чотирикімнатних – 9,6%, п’ятикімнатних – 1,7%, шести і більше кімнатних – 1%.
© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2018
При використанні інформації, посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.
Про промислове виробництво в Івано-Франківській області у січні–травні 2018 року
Головне управління статистики інформує. У січні–травні 2018р. індекс промислової продукції в області склав 118,4% (в Україні – 102,6%), що є найвищим показником серед регіонів держави.
У добувній промисловості і розробленні кар’єрів за підсумками січня–травня 2018р. одержано приріст промислової продукції на 7,8%, у т.ч. у добуванні сирої нафти та природного газу – на 6,9%, інших корисних копалин та в розробленні кар’єрів – на 30,8%.
Підприємствами переробної промисловості рівень січня–травня 2017р. перевищено на 35%. Найбільший приріст продукції спостерігався у виробництві хімічних речовин і хімічної продукції (в 11,4 раза), харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів (в 1,5 раза), у металургійному виробництві, виробництві готових металевих виробів, крім машин і устатковання (на 20,7%). У виготовленні виробів з деревини, виробництві паперу та поліграфічній діяльності збільшення склало 13%, виробництві гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції – 7,6%. У текстильному виробництві, виробництві одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів індекс промислової продукції становив 94,7%, у машинобудуванні – 98,8%.
На підприємствах з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря індекс промислової продукції проти січня–травня 2017р. склав 112,3%. Електроенергії вироблено 4437,1 млн.кВт·год, що на 11,2% більше, ніж у січні–травні попереднього року.
© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2018
При використанні інформації посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.
На які цілі спрямували би прикарпатці додаткові кошти?
Головне управління статистики інформує. На початку 2018 року органами державної статистики проведено опитування, в ході якого вивчалась думка жителів Івано-Франківської області щодо першочергових напрямів спрямування можливих додаткових коштів.
Отримані дані свідчать, що при значному збільшенні доходів більшість домогосподарств нашого краю спрямували б їх, в першу чергу, на відпочинок (55,2%), придбання одягу і взуття (48,9%), лікування (47,6%), покращення харчування (39,6%) та поліпшення своїх житлових умов (37,3%). На купівлю побутової техніки направили б зайві кошти 23,8% родин, на здобуття освіти – 17,8%, на придбання автомобіля – 13,4%.
У порівнянні з 2016 роком зменшилась частка домогосподарств Прикарпаття, які витратили б додаткові кошти на придбання побутової техніки (на 20,6 в.п.), лікування (на 10,3 в.п.) та покращення харчування (на 8,6 в.п.). Разом з тим збільшилась питома вага сімей, які спрямували б надлишок коштів на поліпшення житла (на 17 в.п.), відпочинок (на 16,4 в.п.) та накопичення (на 3,8 в.п.).
В цілому по Україні пріоритетними напрямами використання додаткових доходів були: відпочинок та лікування, покращення житла та придбання одягу і взуття – про це повідомило від 55,2% до 31% наших співвітчизників. Упродовж минулого року потребу у відпочинку та необхідному лікуванні відмітили жителі більшості регіонів нашої країни.
Щоб не відчувати себе бідними 42% домогосподарств нашого краю вважають, що їх грошовий дохід повинен становити від дев’яти до десяти тисяч гривень на одну особу в місяць, 16,6% – понад десять тисяч гривень. Разом з тим половина сімей області впевнені, що за їх добробут несе відповідальність як держава, так і вони самі, а кожне четверте домогосподарство – переважно держава. Згідно з даними опитування, 12,1% сімей області покладаються винятково на свої сили. Більшість домогосподарств (76%) вважає, що їх матеріальний стан у 2018 році покращиться або залишиться без змін. Третина сімей області сподівається, що поточний рік буде сприятливим для розвитку економіки України, проте майже половина не очікує будь-яких відчутних змін.
Одностайною була думка прикарпатців щодо визначення найбільших цінностей в житті людини. За результатами опитування, як і упродовж минулих років, основним пріоритетом більшість домогосподарств області вказали здоров’я (91%), другим – сім’ю та дітей (82,3%), третім – матеріальний добробут (33%).
© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2018
При використанні інформації, посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.