Тлумацька міська рада
Івано-Франківський район, Івано-Франківська область

КРОК НА ЗУСТРІЧ БІЗНЕСУ

Дата: 18.07.2018 15:19
Кількість переглядів: 731

Фото без опису

Останній тиждень прийому заявок від українських підприємств,

що бажають можливість отримати від GIZ допомогу в реалізації проектів енергоефективності

 

Українські виробничі підприємства ще мають можливість отримати допомогу в реалізації проектів енергоефективності в рамках проекту двостороннього технічного співробітництва «Консультування підприємств щодо енергоефективності».

Проект впроваджується німецькою федеральною компанією DeutscheGesellschaftfürInternationaleZusammenarbeit (GIZ) GmbH спільно з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та пропонує українським компаніям участь у пілотних проектах для забезпечення енергоефективності підприємств, зниження енергозатрат та підвищення конкурентоспроможності. Процес відбору компаній для отримання технічної підтримки з впровадження енергоефективних заходів, про який Мінекономрозвитку та GIZ оголосили на початку червня, продовжено до 22 липня.

Загалом для співпраці буде обрано 60 компаній з таких галузей:

 • хлібопекарська промисловість,
 • молочна промисловість,
 • машинобудування,
 • виробництво неметалевої мінеральної продукції.

Пілотні проекти впроваджуватимуться у три етапи, під час яких компанії отримають:

1.            Детальний енергоаудит, що міститиме перелік економічно та технічно доцільних енергозберігаючих рішень для конкретних підприємств;

2.            Готові до фінансування енергоефективні проекти на основі енергоаудитів з чітким планом впровадження економічно доцільних енергозберігаючих заходів;

3.            Інжиніринговий та консультативний супровід у реалізації проектів, розроблених на попередньому етапі.

Заявки від підприємств приймаються до 22 липня 2018 р. Зацікавлені у співробітництві компанії, мають заповнити форму заявки[T1]  та надіслати її на електронну пошту nataliia.usenko@giz.de

 З детальною інформацією та умовами участі можна ознайомитись    у інформаційній довідці.[T2] 

Довідково:

«Консультування підприємств щодо енергоефективності» - проект технічного співробітництва з Мінекономрозвитку, що впроваджується GIZ починаючи з березня 2017 року на замовлення Федерального міністерства економічного розвитку та співробітництва Німеччини. Проект сприяє досягненню стратегічної цілі Мінекономрозвитку – підвищення ефективності використання ресурсів у виробничих галузях української економіки.

DeutscheGesellschaftfürInternationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH (https://www.giz.de/en/worldwide/32413.html) підтримує уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами співпраці Німеччини з Україною є: ефективне державне врядування, енергоефективність, сталий економічний розвиток.

 

 

Мінекономрозвитку та GIZ запрошують до участі у проекті технічного співробітництва

«Консультування підприємств щодо енергоефективності»

«Консультування підприємств щодо енергоефективності» проект технічного співробітництва з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України (Мінекономрозвитку), що впроваджується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH починаючи з березня 2017 року на замовлення Федерального міністерства економічного розвитку та співробітництва Німеччини (BMZ). Проект сприяє досягненню стратегічної цілі Мінекономрозвитку – підвищення ефективності використання ресурсів у виробничих галузях української економіки.

GIZ та Мінекономрозвитку спільно зобов‘язуються підвищувати рівень знань з питань енергоефективності (EE) та потенціалу енергозбереження у промисловості України. З цією метою Мінекономрозвитку і GIZ ініціювали

Запрошення до подання заявок

для компаній, які бажають взяти участь у проекті міжнародної технічної допомоги, спрямованому на визначення, підготовку та впровадження пілотних проектів з енергозбереження.

Це запрошення подати заявку адресується всім власникам та/або керівникам українських компанійу наступних промислових секторах:

 • Хлібопекарська галузь
 • Молочна галузь
 • Машинобудування
 • Виробництво неметалевої мінеральної продукції

Кінцевий строк подання заявок: 22 липня 2018 р.

 1. Довідкова інформація

Рівень споживання енергії грає велику роль для успіху виробництва незалежно від галузі. У середньому витрати на енергоносії складають до 10% усіх виробничих витрат. У енергоємних галузях цей відсоток навіть може сягати 40%.

Зростаюча потреба у підвищенні ефективності використання ресурсів через тривале вичерпання викопного палива, зростання витрат на енергію та дедалі жорсткіші екологічні норми роблять енергоефективні рішення необхідними для підприємств.

 • більш широкому масштабі енергія є ключовим стратегічним чинником для економік усього світу, а низька енергоємність є головною конкурентною перевагою. Однак енергоємність української економіки, що вимірюється як відношення споживання енергії до валового внутрішнього продукту, одна з найвищих у Європі.

Виходячи з цієї логіки, Мінекономрозвитку визначило ефективність використання ресурсів та, зокрема, ефективність використання енергії, як один з основних напрямків своєї Стратегії промислової політики та Плану дій до неї.

Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) підтримує Мінекономрозвитку у діях з підвищення енергоефективності в Україні й тому доручило Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit GmbH (GIZ) впровадження проекту "Консультування підприємств щодо енергоефективності".

Таким чином, Мінекономрозвиткута GIZ надаватимуть технічну підтримку українським компаніям

 • реалізації пілотних проектів, зокрема, шляхом визначення потенціалу ЕЕ, проведення енергетичних аудитів відповідно до міжнародних стандартів, а також надання технічної підтримки
 • розробці та впровадженні економічно доцільних (рентабельних) інвестиційних заходів з підвищення ЕЕ.

Інформаційна кампанія з поширення на національному та галузевому рівнях досвіду, здобутого за результатами цих пілотних проектів, сприятиме підвищенню ЕЕ на підприємствах та розвитку необхідного для цього потенціалу в більш широкому масштабі

Зацікавлені у співробітництві компанії, мають заповнити форму заявки та надіслати її Наталії Усенко на електронну пошту nataliia.usenko@giz.de не пізніше 22 червня 2018 р. З детальною інформацією можна ознайомитись за посиланням.

 1. Концепція впровадження пілотних проектів

GIZ укладе договір з консультативною групою та візьме не себе фінансування її послуг для допомоги у визначенні та впровадженні пілотних проектів з енергоефективності, що включатимуть три наступні етапи:

 1. Детальний енергоаудит

(участь братимуть до 15 обраних виробничих одиниць з кожного із перелічених вище секторів)

Результатом цього етапу буде енергоаудит зі стислим та інформативним звітом, що міститиме перелік економічно та технічно доцільних енергозберігаючих рішень для конкретних підприємств. Кожна компанія, що пройшла енергоаудит, також отримає експертні рекомендації щодо впровадження безкоштовних або недорогих заходів, затверджених у звіті енергоаудиту.

 1. Розробка рентабельних проектів з енергоефективності

(участь братимуть до 5 виробничих одиниць з кожного сектору, обраних за результатами участі у першому етапі)

Результатом цього етапу будуть технічно та економічно доцільні енергоефективні проекти, які включатимуть прийнятну для банківського фінансування проектну документацію для реалізації пріоритетних енергоефективних заходів, запропонованих у звіті енергоаудиту. Компанії можуть вільно використовувати ці документи для ведення переговорів із потенційними фінансовими партнерами.

 1. Підтримка впровадження проектів

(до участі буде запрошено виробничі одиниці, обрані у 2 етапі)

Експерти GIZ нададуть технічну та консультативну підтримку у реалізації проектів, розроблених на другому етапі, якщо компанії продемонструють готовність до їх впровадження (наприклад, шляхом забезпечення достатніх фінансових ресурсів). Окрім зазначеного, інженерно-консультативна підтримка може включати розробку детальних технічних проектів, підготовку документів для закупівель, визначення відповідного постачальника технологій та попередню оцінку наданих пропозицій. У випадку, якщо протягом шести місяців після завершення 2 етапу компанія-учасник не визначить конкретних кроків щодо реалізації проекту, GIZ залишає за собою право припинити цю діяльність без будь-яких додаткових зобов'язань з обох сторін.

 1. Компанії та їхні окремі підприємства, які можуть брати участь

Мінекономрозвитку та GIZ запрошують надати заявки на участь у пілотних проектах компанії, що працюють у наступних чотирьох економічних галузях:

 • Хлібопекарська галузь
 • Молочна галузь
 • Машинобудування
 • Виробництво неметалевої мінеральної продукції.

При цьому одна компанія може бути представлена однією або декількома власними виробничими одиницями. Зазначені галузі були відібрані на підставі попередніх досліджень секторів економіки Україні, підготовлених міжнародними та національними консультантами GIZ для цілей проекту «Консультування підприємств щодо енергоефективності». Результати досліджень ґрунтувались на зроблених оцінках потенціалу енергоефективності галузі, економічної динаміки та різноманітності розмірів і структури компаній/виробничих одиниць.

З-поміж поданих заявок GIZ обере до 15 виробничих одиниць різної структури та розміру від кожної галузі для участі у пілотних заходах. При цьому особливо заохочується участь малих та середніх підприємств. Перевага надаватиметься тим підприємствам, які мають високий потенціал енергозбереження, і які застосовують процеси та об'єкти, що є типовими для зазначених галузей в Україні.

GIZ залишає за собою право приймати на власний розсуд рішення про те, які компанії запрошувати на кожному етапі для активної участі у пілотних проектах. Зокрема, GIZ залишає за собою право на кожному етапі не запрошувати, з будь-яких причин, будь-яку компанію, яку було запрошено до участі в попередньому етапі.

GIZ повідомить компанії про її участь у першому етапі протягом 3 тижнів після закінчення терміну подання заявок.

Мінекономрозвитку та GIZ можуть запросити компанії, що подають свої заявки на перший етап, до участі у всіх подальших тренінгах, семінарах та інформаційних заходах, організованих для поширення досвіду, отриманого за результатами пілотних проектів.

IV.     Зобов‘язання компаній

Зацікавлені компанії зобов‘язуються:

 1. співпрацювати з GIZ та його експертами;
 2. надавати їм доступ до своїх підприємств та об‘єктів, зокрема до даних, пов'язаних із енергоспоживанням;
 3. співпрацювати при проведенні енергоаудитів на місці;
 4. використовувати отримані результати для підвищення енергоефективності своїх підприємств;
 5. поширювати отриманий досвід через публічні тренінги та семінари, організовані Мінекономрозвитку та GIZ.

Ці зобов'язання будуть закріплені у заявках про участь у Проекті, а також у двосторонньому Листі про наміри, який буде підписано кожною компанією з GIZ перед початком спільних пілотних проектів.

 1. Вартість участі для компаній

Участь для зацікавлених компаній є безкоштовною. Всі компанії-учасники сплачують тільки власні витрати. Вони, зокрема, включають:

 • витрати на персонал, включаючи поїздки та проживання для власного персоналу, що бере участь в енергетичних аудитах, тренінгах, семінарах, нарадах та інших заходах;
 • вартість матеріалів або обладнання для спеціальних заходів з енергоефективності, що впроваджуватимуться компаніями на місці у результаті технічного співробітництва.

На всіх трьох етапах компанії самостійно приймають рішення щодо впровадження запропонованих енергоефективних заходів. Фінансування енергоефективних заходів є виключною відповідальністю компаній. В рамках цієї технічної співпраці ані GIZ, ані Мінекономрозвитку безпосередньо жодної фінансово-інвестиційної підтримки компаніям не надаватимуть.

VI.     Внесок GIZ

Група з управління проектом GIZ координуватиме пілотні проекти у всіх чотирьох галузях у співпраці з Мінекономрозвитку.

Таким чином, GIZ буде укладати контракти з підрядниками та візьме на себе витрати, пов'язані з діяльністю технічної консультативної групи, до складу якої увійдуть місцеві та міжнародні експерти з енергетичних питань, які матимуть високий рівень знань та відповідний досвід роботи у сфері ЕЕ в компаніях з вищезгаданих секторів.

GIZ буде додатково покривати всі витрати на проїзд та розміщення технічної консультативної групи, а також вартість матеріалів та обладнання, необхідних для належного проведення енергетичних аудитів.

GIZ також буде організовувати:

 • брифінги та наради, у тому числі для власного персоналу компаній, у контексті енергетичних аудитів на місці;
 • навчальні семінари для енергоменеджерів компаній-учасників та, відповідно, для персоналу компаній, уповноважених для участі в проекті;
 • відкриті семінари та тренінги для презентації та обговорення досвіду, отриманого за результатами кожного з трьох етапів.

VII.     Попередній графік

22 липня 2018 р.:     Останній строк подання заявок

Серпень 2018 р.:    Початок 1 етапу

листопад/грудень 2018 р.:    Публічна презентація результатів та огляд уроків, отриманих за результатами 1 етапу

січень 2019 р.:     Початок 2 етапу

квітень/травень 2019 р.:    Публічна презентація результатів та огляд уроків, отриманих за результатами 2 етапу

червень 2019 р.:             Початок 3 етапу (за наявності компаній)

жовтень/листопад 2019 р.:    Публічна презентація результатів та огляд уроків, отриманих за результатами 3 етапу (за наявності компаній)

 • разі виникнення питань зацікавлені компанії можуть звертатися до Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH в будь-який час.

Контактна особа:

Наталія Усенко - радник з технічних питань Проекту

телефон:+38 044 594 07 63,

факс:+38 044 594 07 64,

мобільний:+38 050 541 82 92,

адреса:

GIZ, проект «Консультування підприємств щодо енергоефективності» вул. Антоновича (Горького), 16 б, м.Київ 01004

електронна адреса: nataliia.usenko@giz.de


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь