A A A K K K
для людей із порушенням зору
Тлумацька міська рада
Івано-Франківський район, Івано-Франківська область

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує

Дата: 07.08.2018 15:51
Кількість переглядів: 539

Інформуємо землекористувачів:  прогноз фітосанітарного стану

та рекомендації щодо захисту основних сільгоспкультур у серпні 2018 року

Впродовж липня спостерігалися нестійкі погодні умови: мінлива погода з дощами зливового характеру з грозами, шквалами, місцями з градом  в супроводі шквалистого посилення вітру часто змінювалася підвищенням температур, та великою вологістю повітря 84-91%.

Як зазначають спеціалісти управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, фітосанітарний стан сільськогосподарських культур в серпні визначатимуть насамперед погодні умови та вчасність проведення захисних заходів.

На просапних культурах посиленої уваги вимагатиме стебловий метелик, листогризучі совки, на овочевих  культурах – комплекс шкідливих організмів.

Зернові культури та багаторічні трави

В середині серпня очікується вихід з літньої діапаузи хлібної жужелиці, шкідник заселятиме падалицю зернових культур, за наявності вологи в ІІІ декаді, можливий початок яйцекладки. З появою сходів жужелиця мігруватиме на них, де продовжуватиметься яйцекладка та відбуватиметься відродження личинок. Першочерговим заходом для обмеження чисельності шкідника є дотримання сівозміни, що обмежує проведення посіву озимих зернових по колосовому попереднику. Протягом серпня на падалиці та дикоростучих злаках розвиватимуться злакові мухи, цикадки, які згодом мігруватимуть у ранні посіви озимини, які пошкоджуватимуть до настання постійних холодів. Для захисту сходів проти личинок жужелиці та інших шкідників необхідним заходом є протруювання насіння інсектицидними протруювачами. Наявність інфекції в грунті та насінні вимагає проведення фітоекспертизи посівного матеріалу для визначення видового складу збудника та вибору ефективного протруйника з відповідним спектром токсичної дії.

Протягом серпня в  кукурудзі  продовжуватимуть шкодити злакові попелиці, гусениці стеблового (кукурудзяного) метелика, листогризучих совок. Шкідливість лускокрилих посилиться за встановлення оптимальних температур (25-28ºС) та в разі випадання частих опадів. За підвищених показників денних температур та низької вологості повітря ймовірне зниження плодючості метеликів, висихання яйцекладок, пригнічення розвитку щойно відроджених гусениць та часткова їх загибель. Пошкодження качанів гусеницями вищезазначених лускокрилих комах за умов вологої й теплої погоди сприятимуть розвитку та поширенню фузаріозу. Також на кукурудзі зазначені умови зумовлять розвиток пухирчастої та летучої сажок, гельмінтоспоріозу. Обприскування інсектицидами доцільне за перевищення ЕПШ, у відповідності до регламентів існуючих технологій та санітарних вимог.

На посівах багаторічних трав будуть продовжувати розвиток довгоносики, насіннєїди, клопи, попелиці, гусінь листогризучих совок та інші
шкідники. За сприятливих погодних умов рослини хворітимуть передусім на буру плямистість, в меншій мірі на інші хвороби.


Технічні культури

На соняшнику триватиме розвиток листогризучих совок, наростатиме чисельність і шкодочинності попелиць, цикадок. Погодні умови сприяють подальшому розвитку альтернаріозу, фомозу, які мали поширення в липні, гнилей та інших хвороб. За високої вологості насіння 25-30% на початку побуріння кошиків доцільно провести десикацію посівів Альфа-дикватом, РК, 2-3 л/га, Аргументом, Вулканом Плюс, в.р., 3 л/га, Бастою, в.р., 2 л/га (за вологості насіння 33-37%), Везувієм, РК, 2-3 л/га, Гліфосом Супер, в.р., 2,4 л/га, Домінатором 360, РК, Клініком, в.р., Косміком, в.р., 3 л/га, тощо.

У період формування – дозрівання бобів сої рослинам завдаватимуть шкоди  павутинний кліщ, трипси, попелиці, гусениці  листогризучих совок. Можливий розвиток пероноспорозу, антракнозу, аскохітозу, бактеріозу, фузаріозного в’янення, вірусних та інших хвороб.  Під час формування бобів, за надпорогової чисельності шкідників (листогризучі совки 1-3 гусениці на кв.м, павутинний кліщ (10% заселених рослин), 50-60 жуків на кв.м бульбочкових довгоносиків) проводять обприскування посівів  інсектицидами: Золон, к.е., 2,5-3 л/га, Бі-58 новий, к.е., 0,5-1 л/га, Балазо 100, КЕ, 0,2-0,3 л/га, Борей, КС, 0,1-0,14 л/га, Вантекс, Мк.с., 0,1 л/га, Версар, КЕ, 0,5-0,7 л/га, Вертимек 018 ЕС, 0,6-1 л/га, Данадим мікс, КЕ, 0,8-1,5 л/га, Драгун, к.е., 2,5 л/га, Коннект 112,5 SC, КС, Пірінекс супер, КЕ, 0,75-1,25 л/га, Цезар, КЕ, 0,2-0,3 л/га, Шаман, КЕ, 0,75-1,0 л/га. В разі заселення павутинним кліщем проводять обробки препаратами: Актеллік 500 ЕС, 1,2-2 л/га, Антикліщ макс, КЕ, 0,8-1,0 л/га, Аполло, КС, 0,3-0,5 л/га, Енвідор 240 SC, КС, 0,4-0,5 л/га, Масаї, ЗП, 0,4-0,8 кг/га, Ніссоран, ЗП, 0,4-0,5, кг/га, Омайт 57%, ЕВ, 1,2-1,4 л/га, Ортус, КС, 0,7-1,15 л/га. За вологості насіння 35-40% проти гнилей,  проводять десикацію посівів сої за 14 днів до збирання урожаю Агрофоном, РК, 2,0-3,0 л/га, Агрощитом супер, РК, 1,7-1,9 л/га,  Бастою 150 SL, РК, 2,0 л/га, Раундапом макс, в.р., 2,4 л/га, Везувієм, РК, 2-3 л/га, Вулканом плюс, РК, 3,0 л/га, Гефестом, ВР, 3,0 л/га, Клінік ікстрімом, РК, 2,0-3,0 л/га, Лайфлайтом, РК, 1,5-2,0 л/га, MON 79351, в.р., 2,25 л/га, Реглоном ейр 200 SL, РК, 1,5-2,0 л/га, Торнадо 500, РК, 2,0 л/га, ін.

Овочеві культури

У плантаціях пізніх строків дозрівання  картоплі, насадженнях томатів, баклажанів розвиватиметься та шкодитиме колорадський жук літнього покоління. Через погіршення поживної цінності корму за його передчасного засихання та старіння, у жуків літнього покоління можлива діапауза. Через вищезазначене плідність самок літніх поколінь значно знижуватиметься.

Тепла та волога погода, яка переважала  протягом липня сприяла розвитку альтернаріозу, фітофторозу, макроспоріозу в насадженнях картоплі, томатів, інших пасльонових культур. В серпні ж інтенсивний розвиток зазначених хвороб ймовірний в разі підвищеної вологості (короткочасних дощів, рясних рос) та помірних температур повітря. За жаркої та сухої погоди розвиток вищезазначених хвороб призупиниться, але попелиці (переносники вірусних інфекцій) сприятимуть поширенню вірусних хвороб пасльонових культур. Оздоровлення плантацій слід проводити за суворого дотримання строків останньої обробки до збирання врожаю  одним з препаратів Акробатом МЦ, в.г., 2 кг/га, Квадрісом 250, SC, 0,6 л/га, Консенто 450 SC, КС, 1,7-2 л/га,  Ридомілом Голд МЦ, в.г., 2,5 кг/га, іншими.

Рослинам капусти середніх та пізніх строків дозрівання завдаватимуть шкоди гусениці капустяної совки, біланів, молі. Зростанню чисельності та шкідливості попелиці, прихованохоботників, баридів сприятиме тепла помірно волога погода. Розвиток і поширення судинного та слизового бактеріозу, осередково фомозу ймовірний за різких добових перепадів температури і підвищення вологості повітря. Пізні сорти капусти за потреби захищають Децисом профі 25, в.г., 0,035 кг/га, Ексірелем, СЕ, 0,5-1,0 л/га (разом з прилипачем), Релданом 22 ES, КС, 1-1,5 л/га, Ф’юрі, в.е., 0,1-0,15 л/га, Актарою 25, в.г., 0,07 –  0,09 кг/га, іншими, суворо дотримуючись строків останньої обробки до збирання врожаю.

Плодові культури

В садах продовжить розвиток друге покоління яблуневої плодожерки. Тепла з помірними опадами погода сприятиме подальшому розвитку попелиць, медяниць, кліщів, щитівок і несправжньощитівок. Плодові насадження зерняткових уражуватимуться паршою, борошнистою росою, плодовою гниллю, кісточкові – хворітимуть на кокомікоз, клястероспоріоз.

У другій половині серпня зимові сорти яблуні проти парші, плодової гнилі, інших хвороб плодів під час зберігання обприскують топсином М, зп,  2 кг/га або світчем 62,5 WG, в.г., 0,75-1 кг/га  не пізніше, як за 20 днів до початку збору врожаю. Відразу після збору врожаю і ще двічі з інтервалом 12 днів кісточкові дерева оздоровлюють від кокомікозу  хорусом 75 WG, ВГ, 0,25-0,3 л/га або топсіном М, з.п., 1 кг/га.

На виноградниках продовжиться розвиток кліщів. За сприятливих погодних умов виноградники уражуватимуться хворобами, особливо оїдіумом та мілдью. Від хвороб проводять обробки дозволеними фунгіцидами з урахуванням «строків очікування», проти кліщів (за наявності 5-8 екз./листок) застосовують відповідні препарати інсектицидної групи.

Багатоїдні шкідники

Листогризучі совки, з яких скрізь домінуючими є совка-гама, капустяна совка, розвиватимуться та шкодитимуть у посівах буряків, кукурудзи, соняшнику, овочевих культурах, багаторічних травах. Ймовірне  збільшення чисельності і шкідливості від ІІ покоління, особливо совки-гами. Обприскування інсектицидами доцільне за перевищення ЕПШ, у відповідності до регламентів існуючих технологій та санітарних вимог.

Нагадуємо! Застосування пестицидів слід проводити за суворого дотримання регламентів, вимог санітарних норм і правил при роботі з ними, що в свою чергу забезпечує не тільки захист рослин від шкідливих організмів, а й охорону навколишнього середовища.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь