Тлумацька міська рада
Івано-Франківський район, Івано-Франківська область

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ СТАТИСТИКИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує

Дата: 08.08.2018 09:14
Кількість переглядів: 606

Джерела доходів і витрат домогосподарств Івано-Франківщини

Фото без опису

Головне управління статистики інформує. За даними вибіркового обстеження умов життя домогосподарств, яке щорічно проводиться органами державної статистики, середньомісячні загальні доходи пересічного домогосподарства Івано-Франківщини у 2017 році становили 10165 грн, що на 39,9% більше, ніж у попередньому році. Рівень середньомісячних еквівалентних загальних доходів одного прикарпатця у 2,6 раза перевищив рівень законодавчо встановленого прожиткового мінімуму (1603,67 грн) та на 44% – фактичного прожиткового мінімуму (2941,46 грн). Слід зазначити, що упродовж останніх трьох років значно зменшилась частка наших краян із загальними еквівалентними доходами за місяць нижче фактичного прожиткового мінімуму: із 43,9% у 2015 році до 18,7% у 2017 році. При цьому середньорічний розмір фактичного прожиткового мінімуму за цей період зріс на 30,3%.

Основним джерелом наповнення сімейного бюджету залишаються доходи від зайнятості, які склали 52,3% усіх надходжень, з яких 44,4% становила оплата праці, 7,9% – доходи від підприємницької діяльності та самозайнятості. Частка пенсій, стипендій та соціальних допомог (включаючи готівкові і безготівкові пільги та субсидії) склала майже чверть усіх ресурсів. Важливу роль продовжували відігравати доходи від особистого підсобного господарства та самозаготівель, які становили 7,9% усіх надходжень. Значну частину займали допомоги від родичів та інших осіб грошима і продуктами харчування, використані заощадження, позики, повернені домогосподарству борги тощо, питома вага яких становила 15,5%.

У 2017 році середньомісячні сукупні витрати середньостатистичного домогосподарства Прикарпаття склали 8948 грн, що на 28,9% більше, ніж роком           раніше. У їх структурі переважали витрати на продовольчі товари та харчування поза домом – 51,8%. На придбання непродовольчих товарів сім’ї направляли 32% усіх видатків, на оплату послуг – 10,2%. Частка інших витрат (допомога родичам, купівля акцій, нерухомості, будівництво, капремонт, вклади до банків) збільшилась у порівнянні з 2016 роком на 1,4 в.п. і склала 6% сукупного рівня.

За результатами модульного опитування домогосподарств щодо самооцінки їх доходів, щоб не відчувати себе бідними 42% домогосподарств нашого краю вважають, що їх грошовий дохід повинен становити від дев’яти до десяти тисяч гривень на одну особу в місяць, 16,6% – понад десять тисяч гривень. Половина сімей області впевнені, що за їх добробут несе відповідальність як держава, так і вони самі.

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2018

При використанні інформації, посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь