Тлумацька міська громада
Тлумацький район, Івано-Франківська область

Вшанування пам’яті курінного УПА Чорного

 

     У неділю, 12 серпня, в с. Остриня Тлумацької ОТГ відзначили 70-ти річчя від дня загибелі курінного Української Повстанської Армії Данила Рудака, псевдонім Чорний, який був вихідцем з Надвірнянщини, але поліг в нерівній битві в Остринському лісі.

    Розпочався захід поминальною панахидою за Данилом Рудаком.

    На вшануванні виступили міський голова Тлумацької ОТГ Романа Круховський, голова правління Івано-Франківської обласної громадської організації «Чорний ліс» Іван Жилик, автор книги про курінного Чорного Наталія Салига, племінник Данила Рудака, в.о. старости с. Остриня Віталій Доронюк.

    Міський голова Роман Круховський відзначив: «Побудову сильної держави, національне відродження України треба починати з відновлення пам’яті про учасників національно-визвольних змагань. То був героїчний час і він породив великих патріотів, одним з яких став курінний Данило Рудак».

     Аматори народного мистецтва клубу с. Остриня співали повстанські пісні, читали вірші. Глядачі та гості села мали змогу дізнатися про життєвий шлях курінного Чорного, його звитягу та мужність.

      По завершенню свята члени Обласної громадської організації «Чорний ліс» та усі бажаючі відвідали місце загибелі Чорного в Остринському лісі, де встановлено пам’ятний знак.

 « повернутися до списку новин