A A A K K K
для людей із порушенням зору
Тлумацька міська рада
Івано-Франківський район, Івано-Франківська область

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує

Дата: 29.08.2018 15:13
Кількість переглядів: 606

Щодо випадків АЧС в Сумській та Київській областях

Фото без опису

Відповідно до інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області, в особистому підсобному господарстві, с. Тиманівка Шосткинський район Сумської області зареєстровано випадок захворювання на африканську чуму свиней.

Звіт про результати дослідження Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи від 24.08.2018 звітом № 009615 п.м./18.

Крім того відповідно до інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області в особистому підсобному господарстві громадянина с. Аркадіївка, Згурівського району Київської області зареєстровано випадок захворювання на африканську чуму свиней.

Державним науково-дослідним інститутом лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи  (м. Київ) було виявлено ДНК вірусу африканської чуми свиней (АЧС) (звіти про результати дослідження № 009712 п.м./18 від 28.08.2018р.).

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС проведено засідання державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при райдержадміністраціях, рішенням яких затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичних осередків, зон захисту та нагляду.

В осередках захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення розповсюдження збудника АЧС.

Суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність із розведення, утримання та обігу свиней рекомендуємо не здійснювати господарські зв’язки із зазначеними територіями.

 

 

 

 

 

На часі - відбір та підготовка до зберігання  насіннєвого матеріалу картоплі

Фото без опису

В приростах врожаїв на частку якості насіннєвого матеріалу картоплі припадає 25-30%. 

Спеціалісти управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області наголошують: насіннєвий матеріал будь-якого сорту картоплі після кількох років вирощування в одному господарстві втрачає якості, рослини уражуються хворобами, різко знижується урожайність.  

Картоплю у господарствах розмножують вегетативним способом, при вирощуванні вона рік у рік зазнає впливу комплексу факторів грунтових, кліматичних, фітосанітарних, що й позначається на продуктивності вирощуваного насіннєвого матеріалу, тому виникає необхідність періодично змінювати його на кращий насіннєвий матеріал вищих категорій цього ж сорту, тобто проводити сортооновлення.

Щоб мати якісний посадковий матеріал, на етапах вирощування культури між сортооновленнями, проводять  первинний відбір –  із наявних кущів відбирають на насіння бульби від найбільш здорових і добре розвинених кущів.              

На насіння відбирають найбільш урожайні, здорові і вирівняні гнізда. З них беруть бульби розміром з куряче яйце. Якщо не вести такий відбір, то через 4-5 років будь-який здоровий кущ вироджується. Коли впродовж чотирьох років ви садите коренеплоди від материнської картоплі, то вже під час збору урожаю відбирайте бульби на насіння із найбільш плодоносних кущів.

Щорічно потрібно відбирати стільки бульб, щоб у майбутньому році їх вистачало для посадки на всю ділянку. До речі, на 1 сотку висаджують до 500 бульб картоплі, а при її середній масі 70 г це складе близько 35 кг.

Для більш надійного зберігання насіннєвого матеріалу його, після збирання, бажано озеленити. Для цього бульби розсипають під навісом в один шар і протягом дванадцяти днів постійно перевертають. Якщо при різанні бульби вся її м’якоть від поверхні до середини набуває зеленуватого забарвлення, значить, картопля на насіння готова до зберігання. Озеленені бульби в процесі зберігання менше вражаються хворобами, а втрати насіннєвого матеріалу скорочуються вдвічі. Таку бульби абсолютно не пошкоджуються гризунами. Урожай від озеленених бульб вищий на 30-40 кг з кожної сотки

При зберіганні картоплі обривати паростки без шкоди можна тільки  один раз. При цьому прокидаються інші сплячі бруньки і у великій кількості утворюються нові паростки. Тому коли утворюються паростки вдруге, насіннєві картоплини треба винести на світло – на світлі паростки позеленіють і не будуть рости, і таким чином тримати насіннєві бульби доведеться до посадки.

Одним із найважливіших факторів отримання високих урожаїв картоплі, та якісного насіннєвого матеріалу зокрема, є дотримання сівозміни.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь