У Тлумачі відбувся семінар для ОТГ з енергоефективності та енергозбереження

Дата: 06.09.2018 16:06

В рамках всеукраїнської програми сприяння підвищенню енергоефективності об’єднаних територіальних громад України сьогодні, в приміщенні великої зали засідань адміністративного будинку Тлумацької районної ради, відбувся семінар Програми сприяння підвищенню енергоефективності об’єднаних територіальних громад України. Організаторами Програми семінару «Комплексний підхід до енергоефективності в об’єднаній територіальній громаді» були представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні,  Лілія Гричулевич, програмний директор ГО «Енергійна країна» та Роман Круховський, голова Тлумацької об’єднаної територіальної громади, який у вітальному слові привітав всіх присутніх у залі та побажав плідної праці.

В заході також взяли участь секретар міської ради І.Денькович, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів І.Мандар, заступник голови районної ради В.Гнатюк, в.о.старост сіл ОТГ, профільні спеціалісти ОТГ, районної, обласної адміністрації, керівники закладів комунальної форми власності, головні інженери закладів комунальної форми власності депутати місцевих, районних, обласних рад, громадяни Тлумацької ОТГ.

Спікери:

Марта Срібна - представник Тлумацької ОТГ;

Вадим Литвин - керівник центру енергоефективності, ГО «Асоціація енергоаудиторів» (м. Київ);

Павло Лукащук - начальник відділу ресурсної та технологічної бази Управління заміщення традиційних видів палива Державного агентства енергоефективності та енергозбереження України (м.Київ);
Юлія Кірвас - голова правління ГС «Одеський регіональний енергетичний кластер» (м. Одеса).

В програмі семінару:

• Про впроваджені та заплановані заходи з енергоефективності у громадах.
  • Енергоефективність у громаді. З чого почати? Технічні та організаційні інструменти впровадження проектів енергоефективності.

-   Особливості споживання енергії у громадських будівлях.

-   Можливі напрямки впровадження заходів з підвищення енергоефективності у

будівлях, в т. ч. за умов ЕСКО-контрактів.

• Техніко-економічне обґрунтування проектів у сфері енергозбереження.
  • Технічні та організаційні інструменти впровадження проектів енергоефективності.

-   Інструменти підтримки з боку державної влади.
     -   Залучення міжнародної матеріально-технічної допомоги.

Завданням семінару було поінформувати присутніх про приклади впровадження енергоефективних заходів та налагодити комплексний підхід до енергоефективності:
    - допомогти розробити та впровадити місцеві програми фінансування, принципи

енергоменеджменту,
   - допомогти у впровадженні діючих інструментів, які надає держава («теплі»

кредити, використання Фонду енергоефективності),
   - залучити недержавні кошти та технічну допомогу.

Після виступу всіх спікерів, присутні отримали відповіді на задані питання та поділилися своїм досвідом.