Тлумацька міська громада
Тлумацький район, Івано-Франківська область

В Тлумацькій ОТГ пройшло фольклорне свято «Покутське весілля»

Новинкою для жителів та гостей міста стало фольклорне свято «Покутське весілля», яке відбулося у неділю, 21 жовтня, в Тлумацькому народному домі, за участі аматорів народного мистецтва з сіл Тлумацької ОТГ.

Гостей зустрічали троїсті музики, усіх бажаючих пригощала весільна кухарка стравами, притаманними населеним пунктам Тлумацької ОТГ – засипаною капустою, калачами, пампушками, голубцями, наливками тощо.

Аматори народної творчості з сіл Тлумацької ОТГ представили глядачам фрагменти обрядів Покутського весілля, а саме сватання, вінкоплетення, танець з діжею, проводи молодої в село, перепляс молодої, латкання, зав’язування молодої та пропій.

В залі лунали автентичні народні пісні, жарти, танці. Усі учасники свята були одіті в народний стрій, притаманний тому чи іншому селу Тлумацької ОТГ.

Гостями свята став колектив вихователів Тлумацького дитячого садочка «Сонечко», які подарували глядачам український танець.

Завершився захід спільною весільною коломийкою учасників свята під супровід троїстих музик.

Міський голова Тлумацької ОТГ Роман Круховський подякував організаторам та учасникам заходу за відтворення давніх традицій нашого краю та подарований хороший настрій тлумачанам та гостям міста.« повернутися до списку новин