ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує
Агрокліматичні умови (різке коливання температури повітря в ночі опускались до +1ºС та денні години до +21ºС) звітного періоду негативно впливали на розвиток та поширення сисних шкідників (попелиці, цикадки) у посівах озимих культур. Рослини озимих колосових культур здебільшого знаходяться у фазах сходи – 3-й листок, озимий ріпак - у фазах 2-4 листочки, формування розетки. Посіви знаходяться у доброму та задовільному стані.
В Галицькому, Рогатинському, Снятинському районах у посівах озимої пшениці, розміщених здебільшого після стерньових попередників, активізувалось живлення личинок хлібної жужелиці І-ІІІ віків, які за середньої чисельності 0,5 екз. на кв.м пошкодили 1% рослин. Подекуди гусениці озимої совки пошкодили до 2% рослин. Також, в озимині в допороговій чисельності злакові попелиці, цикадки, хлібні блішки пошкодили 1-5% рослин.
Проти вищезазначених шкідників за надпорогової чисельності озимі зернові у фази сходи - початок кущіння захищають через осередкові чи всуціль полів обприскування дозволеними інсектицидами.
У посівах озимого ріпаку хрестоцвітими блішками, попелицями, переважно в крайових смугах полів, пошкоджено 3-5% рослин.
Погодні умови осені сприяють життєдіяльності мишоподібних гризунів. На 5% обстежених площ озимих ріпаку, пшениці нараховується від поодиноких нір до 2 жилих колоній на гектарі. На 50-100% обстежених площ садів, багаторічних трав, неорних землях обліковують 2-5 колоній гризунів на гектарі, а в колонії 4-7 жилих нір.
Небезпека пошкодження озимих культур, багаторічних трав і насаджень зберігається повсюди. Збереження сходів озимих зернових та ріпаку забезпечує своєчасне виявлення та знешкодження гризунів у разі 3-5 жилих колоній на гектарі, використовуючи отруєні принади та інші дозволені до використання родентициди.
У господарствах здійснюється фітосанітарний нагляд за посівами сільськогосподарських культур.