ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ СТАТИСТИКИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує

Дата: 05.11.2018 11:40

Заробітна плата штатних працівників та стан її виплати у вересні 2018 року

Головне управління статистики інформує. Середній розмір номінальної заробітної плати штатних працівників підприємств, установ, організацій та їхніх відокремлених підрозділів із кількістю найманих працівників   10   і   більше  осіб  у  вересні  2018р.  становив  7760 грн,  що  у 2,1 раза перевищує законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати (3723 грн).

Найвищий  рівень  заробітної  плати  у  вересні  2018р.  спостерігався  в сфері державного управління й оборони; обов`язкового соціального страхування, на виробництві гумових і пластмасових виробів; іншої неметалевої мінеральної продукції, на виробництві хімічних речовин і хімічної продукції, в добувній промисловості і розробленні кар’єрів, де заробітки працівників перевищили середній показник по області на 43,4% – у 1,7 раза. Найнижчі нарахування заробітної плати зафіксовано у поштовій та кур’єрській діяльності (51,9% середнього показника по області).

Заробітна плата у вересні 2018р. порівняно з серпнем 2018р. зменшилась на 0,4%, а відносно вересня 2017р. збільшилась на 24,9%.

Індекс реальної заробітної плати у вересні 2018р. порівняно з серпнем   2018р. становив 98,1%, відносно вересня 2017р. – 114,5%.

Заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств,  установ,  організацій  області  на  1 жовтня  2018р.  становила 39,7 млн.грн, що складає 2,7% фонду оплати праці, нарахованого за вересень 2018р., та 1,4% суми заборгованості по державі. Упродовж вересня 2018р. сума заборгованості зросла на 4,3%.

Станом на 1 жовтня 2018р. борг із виплати заробітної плати за рахунок коштів місцевих бюджетів склав 16,2 млн.грн.

У структурі загальної суми заборгованості 57,2% припадає на економічно активні підприємства, 42,8% – на підприємства, щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.

Основна  частина  суми  боргу  із  виплати  заробітної  плати  припадає на підприємства промисловості (54,5% від загальної суми), сферу охорони здоров’я (26,6%) та освіти (14,2%).

Довідки за телефоном: (0342)79-20-09; e-mail: ifgus@ifstat.gov.ua.

Більше інформації: http://www.ifstat.gov.ua/EX_IN/EX-OPLATA_PRACI.htm