Тлумачани вшановують пам'ять жертв Геноциду

Дата: 24.11.2018 17:04

В Україні 24 листопада о 16:00 год. в пам'ять про жертв Голодомору відбулася загальнонаціональна хвилина мовчання та розпочалася акція "Запали свічку".

У м.Тлумачі, біля памятника Борцям за волю України, зібралося чимало громадян, щоб вшанувати хвилиною мовчання день памяті жертв  Голодоморів 1921-23,  1932-33, 1946-47 років.

Міський голова Тлумацької ОТГ Роман Круховський, виступаючи перед присутніми, сказав, що  Голодомор великою мірою зруйнував українське село, яке зберігало традиції української родини.

«Ще живі люди, котрі пам’ятають голодомор і можуть розповісти про нього. Ще зберігається шанс засвоїти урок історії не за підручниками, а через безпосередній контакт із живими свідками. Але з кожним днем події голодомору віддаляються в часі, не втрачаючи при цьому свого скорботного і трагічного значення», - сказав він.

Влаштований радянською владою Геноцид знищив понад 7 мільйонів осіб на території тодішньої УРСР та 3 мільйони українців поза її межами, в регіонах, які історично були заселені українцями: Кубань, Північний Кавказ, Нижнє Поволжя та в Казахстані.

Нагадаємо, що на території всієї України та в різних частинах світу розпочалися заходи з вшанування жорстоко вбитих у ті буремні роки.

Рівно о 16.00, де б ви не були, зупиніться, запаліть Свічку памяті і хвилину помовчте - у память про мільйони невинно закатованих голодом українців.