ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ СТАТИСТИКИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ

Дата: 03.12.2018 14:15

Заробітна плата штатних працівників та стан її виплати у жовтні 2018 року

Головне управління статистики інформує. Середній розмір номінальної заробітної плати штатних працівників підприємств, установ, організацій та їхніх відокремлених підрозділів із кількістю найманих працівників   10   і   більше  осіб  у  жовтні  2018р.  становив  7740 грн,  що  у 2,1 раза перевищує законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати (3723 грн).

Найвищий  рівень  заробітної  плати  у  жовтні  2018р.  спостерігався  на виробництві автотранспортних засобів, причепів і напівпричепів та інших транспортних засобів, в сфері транспорту, на виробництві гумових і пластмасових виробів; іншої неметалевої мінеральної продукції, в добувній промисловості і розробленні кар’єрів, на виробництві хімічних речовин і хімічної продукції, де заробітки працівників перевищили середній показник по області на 45,4% – у 1,7 раза. Найнижчі нарахування заробітної плати зафіксовано у поштовій та кур’єрській діяльності, в сфері надання інших видів послуг (не перевищували 58,7% середнього показника по області).

Заробітна плата у жовтні 2018р. порівняно з вереснем 2018р. зменшилась на 0,3%, а відносно жовтня 2017р. збільшилась на 23,1%.

Індекс реальної заробітної плати у жовтні 2018р. порівняно з вереснем   2018р. становив 98,3%, відносно жовтня 2017р. – 112,7%.

Заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств, установ, організацій області на 1 листопада 2018р. становила 36,4 млн.грн, що складає 2,4% фонду оплати праці, нарахованого за жовтень 2018р., та 1,3% суми заборгованості по державі. Упродовж жовтня 2018р. сума заборгованості зменшилась на 8,2%.

Станом на 1 листопада 2018р. борг із виплати заробітної плати за рахунок бюджетних коштів склав 12,5 млн.грн.

У структурі загальної суми заборгованості 53,1% припадає на економічно активні підприємства, 46,9% – на підприємства, щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.

Основна  частина  суми  боргу  із  виплати  заробітної  плати  припадає на підприємства промисловості (59,8% від загальної суми) та сферу охорони здоров’я (30,7%).

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2018

При використанні інформації посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

Стан виплати заробітної плати на підприємствах, в установах,

організаціях міст і районів області станом на 1 листопада 2018 року

Головне управління статистики інформує. Станом на 1 листопада 2018р. заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств, установ, організацій області становила 36,4 млн.грн, що складає 2,4% фонду оплати праці, нарахованого за жовтень 2018р.

Порівняно з 1 жовтня 2018р. борг із виплати заробітної плати зменшився на 3,3 млн.грн, або на 8,2%. Зменшення заборгованості спостерігалося у Рогатинському (на 4,7 млн.грн), Городенківському (на 142,6 тис.грн) районах, м.Івано-Франківську (на 113,5 тис.грн) та  Надвірнянському районі (на 1,2 тис.грн). Водночас, збільшення суми боргу упродовж жовтня відбулося у містах Калуші (на 104,4 тис.грн) та Бурштині (на 73 тис.грн), Косівському (на 938,3 тис.грн), Богородчанському (на 418,4 тис.грн), Тисменицькому (на 129,6 тис.грн) та Тлумацькому (на 81,7 тис.грн) районах.

На підприємства обласного центру припадає 45,8% загальної суми заборгованості із виплати заробітної плати, Рогатинського району – 15,2%, Косівського – 14,4%, Тисменицького – 10,9%, Богородчанського – 5,5%, Городенківського – 2,4%, Тлумацького – 0,8% та Надвірнянського – 0,7%,  міст Бурштина та Калуша – 2,2% та 2,1% відповідно. На підприємствах решти міст та районів області заборгованість із виплати заробітної плати відсутня.

Заборгованість підприємств області за рахунок бюджетних коштів станом на 1 листопада 2018р. склала 12,5 млн.грн, з них у підприємств Рогатинського району – 5,5 млн.грн, Косівського – 4,3 млн.грн, Богородчанського – 2 млн.грн та Городенківського – 0,7 млн.грн.

У структурі загальної суми заборгованості з виплати заробітної плати  в цілому по області на економічно активні підприємства припадає 53,1% суми боргу. У підприємств м.Бурштина, Богородчанського, Городенківського, Косівського, Рогатинського та Тлумацького районів цей показник складає 100%, Тисменицького та Надвірнянського районів – 34,5% та 34,4% відповідно, м.Івано-Франківська – 18,6%.

У м.Калуші вся сума заборгованості з виплати заробітної плати,  м.Івано-Франківську – 81,4%  суми  боргу, Надвірянському районі – 65,6%, Тисменицькому районі – 65,5% утворено на підприємствах, щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (по області цей показник складає 46,9%).

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2018