ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ СТАТИСТИКИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує

Дата: 05.12.2018 09:07

До Дня працівників статистики

Сьогодні українська статистика, створюючи якісну інформаційну базу, забезпечує сучасні потреби суспільства в об’єктивній та неупередженій статистичній інформації, яка є надійною основою для підтримки прийняття обґрунтованих рішень, проведення досліджень і відкритих обговорень.

Окресленими стратегічними напрямами та завданнями подальшого розвитку системи є її модернізація, забезпечення відкритості та гласності статистичної інформації, зменшення звітного навантаження на респондентів, інформаційне забезпечення моніторингу цілей сталого розвитку держави, розвиток людського капіталу органів державної статистики.

На виконання цих завдань проводиться широкомасштабна робота щодо   постійного удосконалення організації проведення державних статистичних спостережень, впровадження сучасних методів подання респондентами статистичної звітності, здійснення модернізації автоматизованої системи обробки статистичної інформації, запровадження нових процедур та механізмів управління персоналом.

З дотриманням принципів відкритості та прозорості діяльності органів державної статистики для інформування органів державної влади, місцевого самоврядування, користувачів різних рівнів, громадськості щодо економічної, соціальної, демографічної та екологічної ситуації здійснюється широка інформаційно-публікаційна діяльність, зокрема готуються різноманітні статистичні продукти за результатами проведення державних статистичних спостережень, постійно удосконалюються їх тематика та зміст. З початку поточного року фахівцями Головного управління статистики підготовлено 508 статистичних бюлетенів, 142 експрес-випуски,                        44 статистичні збірники, 52 статистичні огляди, 47 публікацій у форматі інформаційної графіки тощо.

Для удосконалення системи виробництва і поширення статистичних продуктів проводяться анкетні опитування, здійснюються заходи щодо підвищення статистичної грамотності користувачів статистичної інформації: семінари, наради, круглі столи, презентації статистичних видань.

Активно працює Головне управління статистики у напрямку посилення зовнішніх комунікацій, зокрема за участю засобів масової інформації. Упродовж поточного року оприлюднено 267 повідомлень про соціально-економічне становище області, міст та районів, 5,2 тис. інформаційних матеріалів, у тому числі у вигляді інформаційної графіки з актуальних питань сьогодення, на радіо та телебаченні фахівцями Головного управління статистики озвучено 154 публікації.

Підготовку статистичних видань та публікацій здійснено за результатами опрацювання понад 220 тис. первинних звітів, поданих респондентами.

Ефективне задоволення потреб суспільства в статистичній інформації неможливе без участі працівників статистики, респондентів та користувачів, які працюють в єдиній команді як повноправні учасники процесів статистичного виробництва. Саме завдяки цьому співробітництву суспільство має змогу отримувати якісні статистичні дані, які сьогодні статистика розробляє відповідно до загальновизнаних міжнародних статистичних норм і стандартів.

Працівники, ветерани органів державної статистики, фахівці, які здійснюють статистичну діяльність! Прийміть сердечні привітання з професійним святом та слова глибокої вдячності за Вашу сумлінну працю, високий професіоналізм і компетентність, принциповість і об’єктивність, статистичний патріотизм, відданість та відповідальне ставлення до справи. Нехай це свято додасть Вам наснаги та творчих здобутків у щоденній праці на благо і процвітання України.