ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує

Дата: 11.12.2018 11:57

Про результати виконання Програми «Дітям Прикарпаття – якісне харчування» станом на 01.12.2018 року

Держпродспоживслужбою Івано-Франківської області продовжується виконання регіональної цільової Програми «Дітям Прикарпаття - якісне харчування».  Так, станом на 01.12.2018 року  відібрано для досліджень  харчові продукти в  338 закладах  (із 669 шкільних навчальних  та 295 дошкільних дитячих закладів, що діють на Прикарпатті, і в яких  організовано харчування близько 400 тисяч дітей).

А саме:

- у 240 школах здійснено відбір 843 зразків харчових продуктів 239 постачальників.

За результатами лабораторних випробувань встановлено, що 38  зразків харчових продуктів (м'ясо - 3, м’ясопродукти - 2, молоко - 1, сир твердий - 4, масло солодковершкове - 19, овочі - 14, олія - 1, риба морожена - 6) у Богородчанському, Верховинському, Городенківському, Долинському, Калуському, Надвірнянському, Рогатинському, Снятинському, Тлумацькому, Тисменицькому районах, м. Івано-Франківську, м. Яремче не відповідали  вимогам нормативної документації, що складає 4,5% від досліджених;

- у 98 дитячих садках здійснено відбір 340 зразків харчових продуктів 110 постачальників.

За результатами лабораторних випробувань встановлено, що 12 зразків харчових продуктів (сир твердий - 2, масло солодко вершкове - 6, овочі - 4) у Верховинському, Галицькому, Коломийському, Рогатинському районах та  м. Івано-Франківську не відповідали вимогам нормативної документації, що складає 3,5% від досліджених.

За наслідками проведеної роботи:

1. Постачальниками змінено  виробників: масла - 10, сиру - 4, овочів - 5.

2. Проведено позапланових заходів контролю - 25, складено актів - 25, складено приписів - 16, надано рекомендацій - 25.

3. За результатами проведених заходів державного контролю  змінено 6 постачальників.

4. Зупинено обіг 570,8 кг  невідповідних харчових продуктів, в тому числі 503,3 кг - в школах та 67,5 кг - в ДНЗ.

5. Надіслано 81 рекомендаційний лист керівникам закладів, 59 листів-повідомлень в управління освіти, 59 - в  РДА та ОТГ,  51 лист - постачальникам. Підготовлено 13 листів про невідповідність продукції виробників в інші області.

Надавались суб’єктам господарювання рекомендації щодо відповідності маркування харчових продуктів та забезпечення їх простежуваності по харчовому ланцюгу, підтвердження супровідними документами походження та відповідності харчових продуктів.

6. Надано рекомендації щодо зміни передбачуваного використання та заміни на відповідну овочеву продукцію 14 виробникам овочів.

7. Надані рекомендації для відділів освіти РДА, ОТГ щодо умов проведення тендерів  по забезпеченню харчовими продуктами шкіл та ДНЗ.

Виконання Програми «Дітям Прикарпаття – якісне харчування» продовжуватиметься до закінчення навчального року. Інформація про проведену роботу Головним управлінням Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області  буде постійно оновлюватись.

Щодо чергових випадків АЧС в Сумській, Житомирській

та Луганський областях

Відповідно до інформації головних управлінь Держпродспоживслужби в Сумській, Житомирській та Луганській областях з 03.12.2018 по 10.12.2018 було зареєстровано 4 випадки захворювання на африканську чуму свиней (АЧС), а саме:

- 03.12.2018 – в ТОВ «Мрія», що розташоване в смт Липова Долина Липоводолинського району Сумської області (звіт про результати дослідження Регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби в Полтавській області № 003714 п.м./18 від 03.12.2018);

- 04.12.2018 – в особистому селянському господарстві громадян в м. Бердичів Житомирської області (звіт про результати дослідження Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи № 013769 п.м./18 від 04.12.2018);

- 06.12.2018 – на території м. Рубіжне, Луганської області в районі полігону твердих побутових відходів (звіт про результати дослідження Регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби в Дніпропетровський області № 002289 п.м.2/18 від 06.12.2018);

-  10.12.2018 – в особистому підсобному господарстві громадянина в м. Рубіжне, Луганської області (звіт про результати дослідження Регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби в Дніпропетровський області № 002315 п.м.2/18 від 10.12.2018)

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалахів АЧС проведено засідання державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при відповідних райдержадміністраціях та міській раді, рішеннями яких затверджено плани з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичних осередків, зон захисту та нагляду.

В осередках захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення розповсюдження збудника АЧС.

Суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність із розведення, утримання та обігу свиней рекомендуємо не здійснювати господарські зв’язки із зазначеними територіями.