Співпраця з програмою DOBRE

Дата: 12.12.2018 15:54

10 – 12 грудня 2018 року у Тлумацькій міській раді ОТГ, як почесного партнеру програми (DOBRE)відбувся етап діагностики умов місцевого розвитку громади.Ця робота здійснюється в рамках програми Децентралізація приносить кращі результати та ефективність (DOBRE), яка фінансується USAID і реалізується міжнародним консорціумом, лідером якого є Global Communities, а методологічним партнером є Фонд Розвитку Місцевої Демократії з Варшави.

Базовою ціллю діагностики є аналіз конкретних сфер функціонування громади (соціальної, економічної, екологічної тощо) з позиції їх стану, потреб, проблем та можливостей для розвитку.

Аналіз був здійснений двома способами – шляхом розмов і зустрічей у громаді з представниками різних місцевих груп людей та шляхом аналізу статистичних даних про громаду.

Так для Тлумацької міської ОТГбула призначена міжнародна пара експертів: ДавідХоінкіс – Фонд Розвитку Місцевої Демократії, Польща та Олег КарийНаціональний університет "Львівська політехніка", Україна.

Для проведення діагностики умов розвитку, під час 3-денного відвідування нашої громади,було проведено серію зустрічей, розмов та вибіркових виїздів в населені пункти (зокрема с. Вінкяни та с. Надорожна). Під час відвідування проведено зустрічі і розмови з представниками Тлумацької громади, а саме:

• зустріч з міським головою Р.Круховським та координатором програми DOBRE від громади – начальником відділу економічного розвитку, торгівлі, інвестицій та сільського господарства В.Гузієм;
  • розмова з представниками влади громади(заступниками міського голови, секретарем ради, керуючим справами виконавчого  комітету, старостами);
  • розмова зпрацівниками, відповідальними за бюджет;
  • розмова зпрацівниками, відповідальними за освіту, молодіжну політику і спорт;
  • розмова зпрацівниками, відповідальними за надання адміністративних послуг;
  • розмова зі  керівниками комунальних підприємствТлумацької ОТГ;
  • розмова з керівниками закладів охорони здоров’я;
  • розмова з директорами шкіл і дитячих садочків, розташованих на території громади;
  • розмова з керівниками закладів культури, бібліотек, музичної школи;
  • розмова з представниками відділів виконавчого комітету;
  • розмова з підприємцями;
  • розмова з представниками громадських організацій;
  • розмова з настоятелями церков.

За результатами проведених зустрічей і розмов буде розроблено діагностичний звіт для громади.

Наступна зустріч плануєтьсяу січні 2019 р. де буде здійснена презентація та уточнення результатів діагностики та проведення SWOT-аналізуяк вихідних матеріалів для подальшої діяльності в рамках проекту DOBRE.