Тлумацька міська рада
Івано-Франківський район, Івано-Франківська область

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує

Дата: 14.12.2018 10:03
Кількість переглядів: 516

Фото без опису

 

Про фітосанітарний стан посівів та насаджень в Івано-Франківській області

станом на  13.12.2018 року

 

Початок грудня видався аномально холодним, мінімальна температура повітря опускалась до 18º морозу. Озимі культури та багаторічні трави в цей час знаходились під сніговим покривом 10см. Мінімальна температура грунту на глибині 3см нижче 0-1º морозу не опускалась. Надалі відмічалось значне підвищення температур повітря, особливо  у передгір’ї, де середньодобові температури повітря в окремі дні були вищими +5º. У зв’язку з цим спокій зимуючих культур порушувався.

Агрометеорологічні умови для перезимівлі озимих культур та багаторічних трав протягом декади були задовільними. На кінець декади сніговий покрив по області розтанув.

 

Посіви озимих зернових культур і ріпаку скрізь заселені мишоподібними гризунами, розвиток та шкідливість яких стримується через перезволоження ґрунту від  опадів у вигляді дощу різної інтенсивності та снігу.

На озимих зернових та ріпаку нараховується 1-3 жилих колоній на гектар мишоподібних гризунів.  Повсюди на 20-100% багаторічних трав, садах, неугіддях, кількість мишоподібних гризунів обліковували по 3-6, (Галицький, Рогатинський, Снятинський, Коломийський райони) жилих колоній на гектарі у кожній по 5-9 жилих нір.

За слабкого та середнього ступенів у згаданих районах  пошкоджено 1-7% рослин озимих зернових, ріпаку та багаторічних трав. Загроза підвищення чисельності та шкідливості мишоподібних гризунів, передусім в озимині, ймовірна в разі стійкого снігового покриву, під яким за наявності достатньої кількості корму гризуни продовжують розмноження. Інтенсивність подальшого розвитку та поширення, а також рівень шкідливості будуть визначатись насамперед, погодними умовами та ефективністю винищувальних заходів, які здійснюють на площах зі щільністю гризунів понад 3-5 колоній на гектарі, через внесення в жилі нори дозволених до використання родентицидів.

 

Огляд і аналіз овочевої продукції проведений фітосанітарними інспекторами (Богородчанського, Рогатинського, Снятинського районів) в підвальних приміщеннях показав, що картопля мішаних сортів, які зберігаються насипом для продовольчих цілей уражені фітофторозом (0,5% за розвитку хвороби 1,0%), мокрою гниллю (0,5-1% за розвитку хвороби 1,5%), фомозом (1% за розвитку хвороби 3%). Столовий буряк сорту Червона куля уражений  – 2% за розвитку хвороби 2%. Морква сорту «Шантане роял» зберігається насипом, уражена змішаною гниллю – 2%, за розвитку хвороби 2,5%. Капуста сорту Харківська зимова зберігається на стелажах,  виявлено ураження її сірою гниллю - 3%, за розвитку хвороби 4%, слизистим бактеріозом - 1% рослин за розвитку хвороби 2%. Власникам надано відповідні рекомендації.

В господарствах постійно здійснюється фітосанітарний нагляд за посівами озимих культур.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фото без опису

 

Затверджено критерії та періодичність проведення Держпродспоживслужбою планових перевірок державних регульованих цін

 

12 грудня Кабінет Міністрів України затвердив критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного (нагляду) контролю за дотриманням суб’єктами господарювання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін Держпродспоживслужбою.

Метою даної постанови є забезпечення прозорості при віднесенні суб’єкта господарювання до певного ступеня ризику та вдосконалення системи відносин, що виникають при визначенні періодичності проведення планових заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням суб’єктами господарювання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін

Затвердження критеріїв дозволяє забезпечити запровадження ризик-орієнтованого підходу до проведення перевірок. Зокрема, будуть враховуватися наступні критерії: становище підприємства на ринку, факти порушення підприємством законодавства про ціни й ціноутворення та кількість обґрунтованих звернень від споживачів про порушення. У свою чергу, це сприятиме підвищенню об’єктивності, прозорості та неупередженості при плануванні та здійсненні заходів державного нагляду (контролю).

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь