ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує

Дата: 26.12.2018 14:00

Щодо випадку АЧС в Житомирській області

Відповідно до інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області, 21.12.2018 на території мисливських угідь СФГ «Земля Полісся» Житомирського району Житомирської області було виявлено ДНК вірус африканської чуми свиней від відстріляних диких кабанів.

Звіт про результати лабораторного дослідження патологічного (біологічного) матеріалу Випробувального центру державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи від 21.12.2018р. № 014442 п. м./18.

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалахів АЧС проведено засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісій при відповідній райдержадміністрації, рішенням якої затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного осередку, зони захисту та нагляду.

В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення розповсюдження збудника АЧС.

Суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність із розведення, утримання та обігу свиней рекомендуємо не здійснювати господарські зв’язки із зазначеними територіями.

До уваги споживачів: як правильно вибрати ялинкову гірлянду

Грудень можна направду назвати місяцем вогнів. Куди б ми не пішли, нас буквально усюди оточує різнобарвне мерехтіння гірлянд – у вітринах магазинів, на фасадах торгових центрів та офісних будівель, на балконах багатоквартирних будинків і навіть на деревах.

Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області  наголошує: електрична гірлянда, котра завжди була обов’язковим елементом новорічних ялинкових прикрас,   відноситься до групи пожежонебезпечних.

Обов’язковій сертифікації гірлянди не підлягають, проте на них розповсюджується дія Технічного регламенту Безпеки низьковольтного обладнання та Технічного регламенту електромагнітної сумісності обладнання. Тому безпека цієї продукція повинна бути підтверджена деклараціями про відповідність вищезазначених Технічних регламентів.

Таким чином,  до вибору електричної гірлянди слід підходити відповідально.

На що слід звернути увагу ?

Перш за все увагу варто звернути на розмір вилки, оскільки у більшості випадків вона маленька і не відповідає напрузі побутової мережі в 220 В, що в подальшому може призвести до ураження електричним струмом.

Слід також перевірити закріплення  проводів, які підходять до блоку управління гірляндою.

Лампочки повинні бути розташовані на відстані 10 см одна від другої. Гірлянда з 20 лампочок повинна бути більш ніж 1,5 м довжиною.

Щодо комплектації коробки з електрогірляндою, то на гірлянду менше 18 лампочок в упаковці повинні бути 2 додаткові лампочки, більше 18 – три додаткові.

Обов’язково звертайте увагу на інформацію, що наведена у маркуванні. Там повинно бути зазначено:

- назва продукції;

- тип гірлянди (ялинкова, для домашнього інтер’єра, вулична та ін..);

- рекомендації щодо напруги, потужність та ін.;

- дата виробництва

- реквізити виробника;

- реквізити імпортера (за наявності)інформація щодо виробника,

- знак відповідності вимогам Технічних регламентів, інформація щодо сертифікації (за наявності)

Виходячи із зазначеного, радимо купувати гірлянди лише у спеціалізованих магазинах з доброю репутацією, які дотримуються базисних стандартів безпеки та ніколи не залишати гірлянди включеними, коли лягаєте відпочивати або залишаєте на тривалий час приміщення,  де включені електричні прилади.