Тлумацька міська рада
Івано-Франківський район, Івано-Франківська область

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує

Дата: 27.12.2018 11:48
Кількість переглядів: 622

Фото без опису

 

Як запобігти  харчовим отруєнням під час святкування Нового року та Різдва Христового

 

   В Україні триває цикл довгоочікуваних різдвяних та новорічних  свят. На свята  ми готуємо велику кількість різноманітних страв, і, безперечно, зростають ризики виникнення гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь, особливо серед дітей.

Тому, аби свята залишили після себе лише щасливі спогади, необхідно дотримуватись наступних  рекомендацій: 

- суворо дотримуйтесь правил особистої гігієни перед приготуванням їжі, її прийомом, після відвідування вбиральні;

- вживайте лише свіжоприготовану їжу, салати зберігайте в незаправленому вигляді (заправляйте їх безпосередньо перед вживанням);

- страви бажано споживати одразу після приготування, а у випадку їх повторного споживання - обов’язково піддавайте їх ретельній термічній обробці;

- зберігання страв без дотримання температурного режиму не має перевищувати 2-х годин;

- не залишайте страви з новорічного столу для споживання на наступні дні;

- свіжі овочі та фрукти ретельно промивайте проточною водою;

- зберігайте сирі продукти (м’ясо, рибу) окремо від готових страв;

- не купуйте продукти харчування на стихійних ринках або з рук у приватних осіб;

- не вживайте продукти та напої при найменшій підозрі щодо їх недоброякісності;

- купуючи кондитерські вироби та інші продукти, звертайте увагу на умови їх зберігання та термін придатності;

- зберігайте продукти харчування тільки у спосіб, зазначений на упаковці, та у встановлений термін;

- молоко перед споживанням слід обов’язково кип’ятити, непастеризований сир використовувати для страв, які піддаються термічній обробці;

- під час приготування м’яса його потрібно добре проварювати та просмажувати, особливо вироби із фаршу.

У випадку виявлення перших ознак кишкового захворювання (біль у животі, блювання, пронос, підвищення температури тіла, слабкість) необхідно звернутися до закладів охорони здоров’я.

Бажаємо міцного здоров’я і приємних свят!

 

 

 

 

 

В мисливських угіддях Закарпатської області встановлено випадок  африканської чуми свиней

                                                                                            

Фото без опису

 

   Відповідно до інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області зареєстровано 1 випадок захворювання на африканську чуму свиней (АЧС), а саме: 22.12.2018 року – труп дикого кабана на території мисливських угідь Кедринського лісництва ДП Брустулянське урочище «Горопинець» квартал 4/68 Тячівського району Закарпатської області (звіт про результати дослідження Львівської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини № 001885 п.м./18 від 22.12.2018).

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалахів АЧС проведено засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісій при відповідній райдержадміністрації, рішенням якої затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного осередку, зони захисту та нагляду.

В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення розповсюдження збудника АЧС.

Суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність із розведення, утримання та обігу свиней рекомендуємо не здійснювати господарські зв’язки із зазначеною територією.

 

 

 

 

 

 

На засіданні ДНПК при ОДА обговорили епізоотичну ситуацію на території Прикарпаття

 

Фото без опису

 

 

   26 грудня відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Івано-Франківській обласній державній адміністрації. Йшлося про епізоотичну ситуацію щодо сказу тварин та африканської чуми на території області, проведення заходів щодо підтримання оптимальних розмірів популяції лисиць та дикого кабана, проведення полювання у мисливському сезоні 2018-2019 років та забезпечення проведення лабораторного моніторингу у дикій фауні на території області. 

Окрім членів ДПНК, участь в засіданні взяли представники управління лісового та мисливського господарства, екології та природних ресурсів, користувачі мисливських угідь, начальники районних та міських державних лікарень ветеринарної медицини. 

В ході засідання перший заступник голови ОДА, голова ДНПК при ОДА   Марія Савка вказала на необхідність відшкодування збитків Надвірнянською районною державною адміністрацією власнику (Богайчук Г.Я.) вилучених тварин,  у зв'язку з випадком африканської чуми свиней в с. Волосів Надвірнянського району, який був зареєстрований у 2017 році.  

Учасники комісії провели аналіз виконання заходів, зазначених у протоколі № 1 засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при обласній державній адміністрації від 26.03.2018 року; розглянуто та затверджено концепцію щодо протиепізоотичних заходів в Івано-Франківській області на період 2019-2020 років.

За підсумками роботи було вирішено привести існуючі місця захоронення тварин до Правил облаштування і утримання діючих худобомогильників та біотермічних ям для захоронення трупів тварин у населених пунктах України; забезпечити виконання плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин в області у 2019 році, зокрема щеплення сибірки відповідно концепції щодо проведення протиепізоотичних заходів в Івано-Франківській області на період 2019-2020 років; забезпечити наявність у закладах охорони здоров'я імунобіологічних препаратів для профілактики та лікування сказу і лікування ботулізму.

Надзвичайно важливим залишається проведення широкої роз’яснювальної роботи серед населення та суб'єктів господарювання, які займаються утриманням, розведенням, вирощуванням, забоєм тварин та обігу їх продукції, щодо здійснення профілактичних заходів, спрямованих на недопущення виникнення та поширення інфекційних хвороб тварин, зокрема АЧС, сказу, ящуру та заразного вузликового дерматиту ВРХ.

 

Контроль за виконанням рішень ДНПК покладено на Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

 

 

 

 

 

 

В 2019 році запрацює новий порядок відшкодування збитків населенню внаслідок запровадження  карантину у зв’язку із АЧС

 

Фото без опису

 

Звертаємо увагу населення, що  в 2018 році  відшкодування майнових  збитків, завданих фізичним особам внаслідок запровадження карантину тварин, у зв’язку із проведенням процедур і робіт щодо ліквідації та профілактики африканської чуми свиней, спрямованих на їх вилучення з метою знищення або забою,  відбувалось за рахунок коштів резервного фонду відповідного бюджету залежно від рівня надзвичайної ситуації  (на підставі Порядку, затвердженого Постановою КМУ від 31.10.2012 р. № 1003).

Однак 12  грудня 2018 року урядом прийнято постанову  № 1050 «Про внесення змін до Порядків, затверджених Постановами КМУ від 23.04.2018 р. № 413 та від 31.10.2012 р. № 1003», і вже в 2019 році відповідні кошти  передбачені у державному бюджеті за програмою «Протиепізоотичні заходи та участь у Міжнародному епізоотичному бюро».

Тож відтепер  збитки,  завдані фізичним особам внаслідок запровадження  карантину у зв’язку із АЧС,  будуть відшкодовуватись згідно даної програми, після погодження  Плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин в Україні на 2019 рік  та відповідного бюджетного паспорта.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь