ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ СТАТИСТИКИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує

Дата: 02.01.2019 17:11

Роздрібна торгівля області  у січнілистопаді 2018 року

Головне управління статистики інформує. Через роздрібну торгову мережу підприємств (юридичних осіб) та фізичних осіб–підприємців  області, основним видом економічної діяльності яких є роздрібна торгівля, у січні–листопаді 2018р. населенню реалізовано товарів на 19,6 млрд.грн. Індекс фізичного обсягу обороту роздрібної торгівлі у порівнянних цінах до січня–листопада попереднього року (враховуючи індекс споживчих цін) становив 110,8% (в Україні – 106,2%). За  цим  показником  Івано-Франківщина  посіла 6 місце серед регіонів України.

Через  торгову мережу підприємств (юридичних осіб) продано товарів на 11,7 млрд.грн, що у порівнянних цінах на 11,9% більше обсягу січня–листопада 2017р. За індексом фізичного обсягу роздрібного товарообороту підприємств область посіла 2 місце серед регіонів держави.

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2018

При використанні інформації посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

Про  посів  озимих   культур під урожай 2019 року

Головне управління статистики інформує. Всіма категоріями господарств у 2018р.  посів озимих культур на зерно та зелений корм під урожай 2019р. проведено на площі 94,3 тис.га, що на 1,7% більше, ніж у попередньому році, у т.ч. агроформуваннями засіяно 70,5 тис.га (на 1,2% більше), господарствами населення – 23,8 тис.га (на 2,9% більше).

Посіви озимих культур на зерно, на які припадає  70,5% площ озимих (торік – 80,4%), у п.р. порівняно з попереднім роком скорочено на 8,1 тис.га або на 10,9%. У їх структурі частка озимої пшениці становить 77,8% (у структурі площ під урожай 2018р. – 84,1%), жита  озимого – 5,4% (3,5%),  ячменю – 16,7%  (12,2%).

У територіальному розрізі найбільше зернових культур посіяно сільськогосподарськими підприємствами Городенківського (7,1 тис.га), Галицького (7 тис.га), Рогатинського (6,2 тис.га), Коломийського (5,7 тис.га) та Снятинського (4,5 тис.га) районів.

Під ріпаком озимим на зерно зайнято 27,7 тис.га, що у 1,5 р.б., ніж   на 1 грудня 2017р. У територіальному розрізі найбільші площі цієї культури сконцентровано у сільськогосподарських підприємствах Городенківського (8,2 тис.га),  Коломийського (3,3 тис.га), Рогатинського  (3,1 тис.га)  та Тлумацького (2,8 тис.га) районів.

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2018

При використанні інформації посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗОВЕ.

Про посів озимих культур під урожай 2019 року

сільськогосподарськими підприємствами міст і районів

Головне управління статистики інформує. Сільськогосподарськими підприємствами області у 2018р. посів озимих культур на зерно та зелений корм під урожай 2019р. проведено на площі 70,5 тис.га, що на 1,2% більше, ніж у попередньому році. В територіальному розрізі найбільше озимини посіяно сільськогосподарськими підприємствами Городенківського – 15,2 тис.га або 21,6% площ озимих культур, посіяних підприємствами області, Галицького – 9,7 тис.га (13,7%), Рогатинського – 9,2 тис.га (13,1%) та Коломийського – 9,1 тис.га (13%) районів. Частка Снятинського району у обласних посівах озимих культур агроформуваннями склала 9,1% (6,4 тис.га), Тлумацького – 8,7% (6,1 тис.га), Тисменицького – 8,1% (5,7 тис.га), Калуського – 7,1% (5 тис.га), Богородчанського – 4,6% (3,2 тис.га), решти районів та міських рад – не перевищує 1%.

Посіви зернових культур в агроформуваннях, на які припадає 60,6% площ озимини або 42,7 тис.га, у п.р. порівняно з попереднім роком скорочено на 8,8 тис.га або на 17%. Зменшення площ посіву озимих культур на зерно порівняно з попереднім роком відбулось у сільськогосподарських  підприємствах більшості районів області. Водночас, сільгосппідприємствами Тисменицького, Калуського, Рогатинського та Галицького районів посіви зернових культур розширено на 1,9% – 35,6%, Івано-Франківської міської ради – у 1,6 раза,  Бурштинської міської ради – у 3,2 раза.  Найбільше зернових культур  серед районів та міст обласного значення посіяно сільськогосподарськими підприємствами Городенківського (7,1 тис.га), Галицького (7 тис.га), Рогатинського (6,2 тис.га), Коломийського (5,7 тис.га) та Снятинського (4,5 тис.га) районів.

У структурі посівів озимих зернових культур під урожай 2019р.частка пшениці становить 75,7% проти 84,6% у попередньому році, жита – 4,4% (1,8%),  ячменю – 19,7%  (13,2%). В районному розрізі найбільші посіви пшениці озимої провели агроформування Городенківського – 18,4% площ посіву пшениці сільськогос­подарськими підприємствами області, Коломийського (16,5%), Рогатинського (14,6%), Галицького (10,1%) та Снятинського (10%) районів, ячменю – Галицького (29,8%), Снятинського (15,2%), Городенківського (13%) та Тлумацького  (12,2%) районів.

Ріпаку озимого на зерно під урожай 2019р. посіяно 27,7 тис.га, що в півтора раза більше, ніж під урожай поточного року. У територіальному розрізі найбільші площі цієї культури сконцентровано у сільськогосподарських підприємствах Городенківського – 8,2 тис.га або 29,5% обласних обсягів посівів агроформуваннями, Коломийського – 3,3 тис.га  (12,1%), Рогатинського – 3,1 тис.га (11,1%) та Тлумацького – 2,8 тис.га (10,1%) районів. Збільшення площ посіву ріпаку озимого на зерно відбулось у сільськогосподарських підприємствах Калуського, Снятинського та Коломийського районів на 8,8–45,4%, Тлумацького,  Богородчанського, Галицького, Городенківського районів та Івано-Франківської міської ради у 1,7 – 2,2 раза, Тисменицького – у 4,7 раза. Зменшення посіву цієї культури у порівнянні з попереднім роком відбулось лише в агроформуваннях Рогатинського району  на 19,3%.

Довідки за телефоном: (0342) 79-20-13, e-mail:ifgus@ifstat.gov.ua.

Більше інформації: http:// www.ifstat.gov.ua/EX_IN/EX-SG.HTM