ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує
До уваги суб’єктів фармацевтичного ринку
Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області повідомляє, що Міністерство охорони здоров’я України наказом від 21.01.2019 р. № 148 затвердило нову редакцію Реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню (далі - Реєстр).
У зв’язку із цим втратила чинність попередня редакція Реєстру, яка затверджена наказом МОЗ України від 23.07.2018 р. № 1367.
До оновленого Реєстру внесено 257 позицій лікарських засобів, що на 4 позиції менше, ніж у попередній редакції.
Відтепер протягом 5 робочих днів з дати його оприлюднення фармвиробники, вартість препаратів яких не перевищувала 10% від найменших цінових пропозицій за добову дозу, мають можливість знизити ціну на свої препарати, щоб їх вартість відшкодовувалася повністю.
За результатами розгляду отриманих документів Міністерство протягом 5 робочих днів здійснюватиме їх розгляд та прийматиме рішення про внесення змін до Реєстру, що затверджуватимуться наказом.
Усього в Реєстрі налічується 42 позиції таких лікарських засобів. З переліком лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню можна ознайомитись на сайті МОЗ.
До уваги споживачів: з обігу вилучають небезпечну харчову добавку
До Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів надійшло інформаційне повідомлення системи RASFF від 11.01.2019 року № 2019.0130 стосовно виявлення 2,4-дінітрофенолу (ДНП) (2,4-Dinitrophenol (DNP) в харчовій добавці, що експортується із Великобританії (імпортер Transpharm Trading) до окремих держав - членів ЄС, і в тому числі України.
Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області попереджає операторів ринку, які здійснюють обіг зазначеної вище добавки, про необхідність вилучення її з обігу та письмове інформування про виявлену невідповідність у строк не більше двох робочих днів компетентний орган, що передбачено частиною 3 статті 20 Закону України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів".
Звертаємо увагу споживачів, що вони мають право отримати інформацію про харчовий продукт; усі харчові продукти, що перебувають в обігу на території України, повинні маркуватися державною мовою (ст. 39 Закону України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів").