Захиститись може кожен!!!

Дата: 28.01.2019 17:11

Захворюваність на кір в Україні набирає широких масштабів. Вакцинація від цієї хвороби – найефективніший спосіб вберегтися!

В зв’язку із зростанням захворюваності на кір серед дитячого населення села Прибилів, працівники Тлумацького центру первинної медичної допомоги Тлумацької ОТГ провели у даному населеному пункті кампанію «День вакцинованої дитини» .

До проведення кампанії було залучено вихованців Прибилівського НВК, педагогів та всіх бажаючих провакцинуватись. В приміщенні фельдшерсько-акушерського пункту амбулаторний  прийом вела  сімейний лікар Чухрій Галина Ігорівна, а подвірні обходи здійснювала лікар педіатр Зарицька Світлана Василівна. Результатом їхньої роботи  стала вакцинація 28 дітей та 5 дорослих осіб.

КНП « Тлумацький центр ПМД» повідомляє: «Пам’ятайте,  що  вакцинація — це можливість попередити захворювання та обов’язок перед нами та нашими дітьми, рідними і людьми, що живуть поруч із нами, адже ліків від кору не існує! Саме тому, вакцинація від кору входить до Календаря профілактичних щеплень. У 12 місяців проводять перше щеплення від кору, а в 6 років — планову ревакцинацію. Ці дві дози вакцини забезпечують захист організму від кору».

Лікарі Тлумацького ЦПМД наголошують, що захист від кору необхідний у випадку якщо:

- дитині виповнилося 12 місяців - не зволікайте із плановим щепленням КПК;

- дитина старша від 1 року і ви пропустили перше щеплення – негайно надолужте його, звернувшись до нашого медичного закладу;

- дитині 6 років – час іти на планову ревакцинацію КПК;

- ви пропустили планову ревакцинацію в 6 років - зверніться до свого  лікаря, адже тільки дві дози вакцини забезпечують повний захист;

- дитині 6 та більше років і вона не має жодного щеплення КПК – у такому разі потрібно зробити два щеплення з інтервалом не менше одного місяця;

- ви не пам’ятаєте чи робили дитині щеплення КПК і не маєте документальних підтверджень -  у цьому випадку дитину також потрібно вакцинувати;

- підлітки, а також дорослі, що не хворіли на кір, не отримували щеплень від кору - їм також потрібна вакцинація.

Вакцина проти кору входить до складу комбінованої трикомпонентної вакцини КПК (для профілактики кору, епідемічного паротиту, краснухи). Вакцини КПК містять живі штучно ослаблені віруси кору, паротиту і краснухи. Наразі в Україну для щеплень КПК постачають Пріорикс/Priorix – препарат компанії GlaxoSmithKline Biologicals s.a  (Бельгія).

Тільки разом можна захиститися від кору! Звертайтесь у Тлумацький центр первинної медичної допомоги Тлумацької ОТГ!!!