29 січня - річниця героїчного бою під Крутами!

Дата: 29.01.2019 14:30

Сьогодні ми згадуємо трагічну подію більш як столітньої давнини у нашій історії – бій під станцією Крути 29 січня 1918 року. В цей день за свободу рідної землі від більшовиків поклали свої життя молоді українські Герої. З почуттям патріотизму, прагненням свободи ішли у бій  київські студенти і курсанти проти більшовицької армії.

В м.Тлумачі, біля пам’ятника «Борцям за волю України»,  зібралось чимало мешканців  громади та гостей міста, представники міської та районної влади, духовенства, патріотичних організацій, які вшанували тих, хто віддав своє життя за Українську Державу.

Відкриваючи захід секретар міської ради І.Денькович пригадав присутнім історичні події тих часів, коли загін із курсантів, студентів та гімназистів зійшовся у нерівному бою з багатотисячною більшовицькою армією.

Поминальну панахиду за невинно вбитих студентів-героїв відправив керуючий Івано-Франківською Єпархією, Митрополит Галицький Андрій та священники Тлумацького району.

В Народному домі відбувся урочистий захід з відзначення бою під Крутами, організований Тлумацькою міською радою ОТГ спільно з студентами Тлумацького коледжу Львівського національного аграрного університету. В програмі звучали патріотичні вірші, пісні та поетичні рядки у виконанні учнівської молоді, а також заклики про шанування та збереження пам’яті про тих, хто віддав своє життя за волю України.