ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ СТАТИСТИКИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує

Дата: 01.02.2019 14:41

Заробітна плата штатних працівників та стан її виплати у грудні 2018 року

Головне управління статистики інформує. Середній розмір номінальної заробітної плати штатних працівників підприємств, установ, організацій та їхніх відокремлених підрозділів із кількістю найманих працівників   10   і   більше  осіб  у  грудні  2018р.  становив  8334 грн,  що майже у 2,2 раза перевищує законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати (3723 грн).

Найвищий  рівень  заробітної  плати  у  грудні  2018р.  спостерігався в фінансовій та страховій діяльності, на виробництві хімічних речовин і хімічної продукції, в добувній промисловості і розробленні кар’єрів, в сфері державного управління й оборони; обов`язкового соціального страхування, на підприємствах з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря, де заробітки працівників перевищили середній показник по області на 47,9% – у 1,7 раза. Найнижчі нарахування заробітної плати зафіксовано у поштовій та кур’єрській діяльності (48% середнього показника по області).

Заробітна плата у грудні 2018р. порівняно з листопадом 2018р. збільшилась на 8,2%, а відносно грудня 2017р. на 20,2%.

Індекс реальної заробітної плати у грудні 2018р. порівняно з листопадом   2018р. становив 107,8%, відносно грудня 2017р. – 110,1%.

Заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств, установ, організацій області на 1 січня 2019р. становила 23,1 млн.грн, що складає 1,4% фонду оплати праці, нарахованого за грудень 2018р., та 0,9% суми заборгованості по державі. Упродовж грудня 2018р. сума заборгованості зменшилась на 29%.

Станом на 1 січня 2019р. борг із виплати заробітної плати за рахунок бюджетних коштів погашено.

У структурі загальної суми заборгованості 27,3% припадає на економічно активні підприємства, 72,7% – на підприємства, щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.

Основна  частина  суми  боргу  із  виплати  заробітної  плати  припадає на підприємства промисловості (93% від загальної суми).

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2019

При використанні інформації посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

Стан виплати заробітної плати на підприємствах, в установах,

організаціях міст і районів області станом на 1 січня 2019 року

Головне управління статистики інформує. Станом на 1 січня 2019р. заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств, установ, організацій області становила 23,1 млн.грн, що складає 1,4% фонду оплати праці, нарахованого за грудень 2018р.

Порівняно з 1 грудня 2018р. борг із виплати заробітної плати зменшився на 9,5 млн.грн, або на 29%. Погашено заборгованість у Рогатинському районі (в сумі 4 млн.грн), Богородчанському (1,2 млн.грн), Тлумацькому (218,2 тис.грн), Надвірнянському (181,2 тис.грн); зменшення заборгованості спостерігалося у Косівському районі (на 4 млн.грн) та Городенківському (на 175,7 тис.грн).  Водночас, збільшення суми боргу упродовж грудня 2018р. відбулося у м.Бурштині (на 51,2 тис.грн),  м.Івано-Франківську (на 75,7 тис.грн) та Тисменицькому районі (на 133,2 тис.грн). У м.Калуші сума заборгованості залишилась на рівні 1 грудня 2018р. і складала 770,1 тис.грн.

На підприємства обласного центру припадає 69,6% загальної суми заборгованості із виплати заробітної плати, Тисменицького району – 18,2%, Косівського – 3,6%, Городенківського – 1,1%, міст Бурштина та Калуша – 4,2% та 3,3% відповідно. На підприємствах решти міст та районів області заборгованість із виплати заробітної плати відсутня.

Заборгованість підприємств області за рахунок бюджетних коштів станом на 1 січня 2019р. погашена.

У структурі загальної суми заборгованості з виплати заробітної плати  в цілому по області на економічно активні підприємства припадає 27,3% суми боргу. У підприємств м.Бурштина, Городенківського та Косівського районів цей показник складає 100%, Тисменицького району – 37,5%, м.Івано-Франківська – 16,7%.

У м.Калуші вся сума заборгованості з виплати заробітної плати,  м.Івано-Франківську – 83,3%  суми боргу, Тисменицькому районі – 62,5% утворено на підприємствах, щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (по області цей показник складає 72,7%).

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2019