ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує
На Прикарпатті відбувся семінар-нарада щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл.
07.02.2019 року за участю Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, Департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації, служби ветеринарної медицини області, спілки пасічників Прикарпаття, представників агропромислових компаній та засобів масової інформації відбувся семінар-нарада на тему: «Попередження та ліквідація хвороб і отруєнь бджіл».
На даному заході розглянуті основні питання щодо забезпечення благополуччя території області щодо інфекційних і паразитарних захворювань бджіл та запобігання отруєння бджіл при застосуванні пестицидів на сільськогосподарських культурах.
Крім того спеціалістами Держпродспоживслужби, служби ветеринарної медицини та Департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації висвітлені питання щодо процедур реєстрації пасік, відповідно чинного законодавства, видачі ветеринарно-санітарних паспортів на пасіку, відбір проб і проведення лабораторно-діагностичних досліджень, реалізація продуктів бджільництва на території України та за її межі, основні вимоги застосування пестицидів і отрутохімікатів в народному господарстві, дії пасічників при підозрі отруєння бджіл та співпрацю між органами місцевого самоврядування (сільських, селищних рад та об'єднаних територіальних громад), агропромисловими компаніями та пасічниками.
До уваги споживачів: в обіг потрапило небезпечне орегано
До Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів надійшло інформаційне повідомлення системи RASFF від 28.01.2019року № 2019.0305 стосовно виявлення алколоїдів піролізидинів в орегано, що експортується із Німеччини ( виробник Raps GmbH& Co.KG (імпортер А.Т.М. Handels GmbH Австрія)) до окремих держав - членів ЄС, і в тому числі України.
Головне управління Держпродспоживслужби у Івано-Франківській області попереджає операторів ринку, які здійснюють обіг вище зазначеної продукції про необхідність вилучення з обігу та у строк не більше двох робочих днів письмово інформувати про виявлену невідповідність компетентний орган, що передбачено частиною 3 статті 20 Закону України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів".
Звертаємо увагу споживачів, що вони мають право отримати інформацію про харчовий продукт; усі харчові продукти, що перебувають в обігу на території України, повинні маркуватися державною мовою (ст. 39 Закону України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів").