Свято народознавства у Бортниках

Дата: 18.02.2019 10:13

15 лютого, на свято Срітення, у Народному домі с. Бортники відбулось свято народознавства «Стрітенська свіча – оберіг роду мого…», яке організував і провів директор НД Володимир Слободян.  Про  неписані закони з золотої скарбниці народознавства, повязані з святом Стрітення, за якими жили наші діди і прадіди у Бортниках, і які передаються з покоління в покоління, розказала присутнім найстарша жителька села Марія Ваврівна Олексин, яка була запрошена на свято народознавства. Про  традиції у селі, пов’язані з вогнем  Стрітенської свічки, записані з уст старожилів села, розказували гостям свята Ольга Томин, Михайло Слободян, Соломія Трак ,Мар яна Ткачук, Галина Стецюра, Вікторія Слободян. Про чудодійність води, освяченої у церкві на Стрітення, у Бортниках існує багато легенд, про які розказали гостям Назар Слободян та Ольга Опар. Про цікаві традиції у народів Східної Європи, пов’язані святом Стрітення, зачитала присутнім сільський бібліотекар Наталія Купчак, яка розказала присутнім  біблійну легенду про зустріч на Стрітення старця Симеона з Ісусом Христом.

У програмі народознавчого свята звучали поетичні рядки про Срітенську свічку, як оберіг родини, про свято Стрітення, як символ зустрічі зими з весною, звучали колядки у виконанні дитячих колективів. На завершення свята з словом подяки виступила в. о. старости Галина Слободян, яка наголосила, що традиції і звичаї українського народу, зокрема і традиції, пов’язані з святом Стрітення - у кожному селі, регіоні – різні, але водночас загалом вони є тим невидимим золотим  ланцюгом, що єднає покоління від роду до роду, і є невід’ємною складовою нашої української національної культури.