Книжково-ілюстративна виставка-композиція «Не вмирає душа наша,не вмирає воля…»

Дата: 11.03.2019 09:40

Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково: щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас і щороку новим, неповторним.
10 березня у Тлумацькому народному домі з нагоди 205- річниці від дня народження Тараса Шевченка відбулося літературно-мистецьке свято «Думи Кобзаря».  Долучившись до святкування  Публічна бібліотека Тлумацької ОТГ презентувала розгорнуту книжково-ілюстративну виставку-композицію «Не вмирає душа наша,не вмирає воля…»

На виставці представлено як поетичне слово Кобзаря, так і його живопис, автопортрети, які  утворюють образний життєпис митця, розкривають трагедію і велич його дивовижної долі, передають складну динаміку його інтелектуального та емоційного стану.

Серед видань, представлених на виставці - безсмертні «Кобзарі» (різних років видання), «Повне зібрання творів» (у 12 томах), «Усі твори в одному томі», збірники  поезій та поем, твори про нелегку долю поета та його творчість, які призначені допомогти глибше усвідомити суспільну й художню цінність Шевченкового Слова, поглибити знання про його коротку, трагічну, але в той же час і величну долю. Під думи народні налаштовував свою ліру Кобзар, тому й оживало в його полум'яному слові все те, що таїлося в глибині душі народу. Як весна оновлює природу, так само поезія Великого Тараса оновлює наші душі.