ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ СТАТИСТИКИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує

Дата: 11.03.2019 14:09

Обсяг реалізованої промислової продукції

підприємствами області у січні 2019 року

Головне управління статистики інформує. Підприємствами області у січні 2019р. реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на 6,2 млрд.грн (у січні 2018р. – на 5,8 млрд.грн).

У загальному обсязі реалізації продукція переробної промисловості та підприємств з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря становили по 45,7%, добувної промисловості і розроблення кар’єрів – 8%, з водопостачання, каналізації, поводження з відходами – 0,6%.

Більше 42% обсягу продукції переробної промисловості реалізовано підприємствами з виробництва хімічних речовин і хімічної продукції. Вагомим також був внесок підприємств з виготовлення виробів з деревини, виробництва паперу та поліграфічної діяльності (16,3%), харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів (15,5%), виробництва гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції (11,4%), машинобудування (9,5%).

Частка області у загальнодержавному обсязі реалізованої промислової продукції склала 2,9%, що відповідає 10 місцю серед регіонів України. Питома вага реалізованої промислової продукції підприємств з виробництва хімічних речовин і хімічної продукції у загальнодержавних обсягах склала 24,3%, з виготовлення виробів з деревини, виробництва паперу та поліграфічної діяльності – 7%, з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – 4,7%, виробництва гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції – 4,6%, добування сирої нафти та природного газу – 3,9%.

В обсязі реалізованої продукції добувної та переробної промисловості за основними промисловими групами 61,5% займали товари проміжного споживання, 18,3% – споживчі товари короткострокового та тривалого використання, 15,2% – енергія, 5% – інвестиційні товари.

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2019

При використанні інформації посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

Обсяг реалізованої промислової продукції

підприємствами міст та районів області у січні 2019 року

Головне управління статистики інформує. За січень 2019р. підприємствами області реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на 6,2 млрд.грн, що склало 2,9% її загального обсягу по Україні.

Вагомі обсяги промислової продукції реалізовано підприємствами міст Івано-Франківська (26,6% загальнообласного обсягу), Бурштина (25,2%) та Калуша (23%), а також Долинського (6,4%), Тисменицького (5,3%), Рожнятівського (4%) та Надвірнянського (3,4%) районів. Частка реалізованої продукції підприємств Рогатинського району склала 1,7%, м.Коломиї – 1,6%, Снятинського району – 0,8%, м.Болехова та Галицького району – по 0,4%, Богородчанського та Косівського районів – по 0,3%, Городенківського та Калуського – по 0,2%, Коломийського та Тлумацького – по 0,1%, м.Яремче та Верховинського району – менше 0,1%.

У розрахунку на одну особу населення області промислової продукції реалізовано на 4,5 тис.грн. Вищий, ніж у середньому по області, цей показник у містах Бурштині (100,8 тис.грн), Калуші (21,4 тис.грн), Івано-Франківську (6,3 тис.грн) і Долинському районі (5,7 тис.грн).

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2019

При використанні інформації, посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

Інвестиції зовнішньоекономічної діяльності міст та районів області у 2018 році

Головне управління статистики інформує. На 31 грудня 2018р. загальний обсяг прямих інвестицій, вкладених в економіку області з початку інвестування, склав 894,5 млн.дол. США.

Найбільш значні обсяги прямих інвестицій зосереджені на підприємствах міст Івано-Франківська (55% загальнообласного обсягу інвестицій) та Калуша (28,4%). Частка капіталу нерезидентів, залученого в економіку Рогатинського району склала 3,2%, Калуського – 3,1%, Тисменицького – 2,7%, міста Коломиї –  2,1%, Тлумацького району – 1,2%, міста Яремче та Долинського району –  по 1,1%. Частка інших міст обласного значення та районів у загальнообласному обсязі не перевищувала 0,7%.

У 2018р. в економіку області надійшло 31,2 млн.дол. США прямих інвестицій (акціонерного капіталу), з них переважна частка у підприємства міст Івано-Франківська (25,4 млн.дол. США або 81,6% загальнообласного обсягу надходжень) та Калуша (3,8 млн.дол. або 12,1%).

Сукупний обсяг іноземного капіталу на 31 грудня 2018р. порівняно з обсягом інвестицій на початок року зменшився на 1,1%. Скорочення  капіталу  за 2018р.  становить 41,4 млн.дол., у тому числі за рахунок вилучення капіталу – 13,9 млн.дол., за рахунок курсової різниці – 27,5 млн.дол. США. На підприємства м.Івано-Франківська припадає переважаюча частка (95,9%) вилученого іноземного капіталу.

Зменшення обсягів прямих інвестицій спостерігалось у Коломийському (на 5,3%), Калуському (на 3,7%), Надвірнянському (на 3,2%), Тлумацькому (на 2,8%), Тисменицькому (на 2,2%) Снятинському (на 1,7%), Рогатинському (на 1,3%) районах та містах Яремче (на 3,3%), Калуші (на 2,2%) і Болехові (на 1,3%). В обласному центрі скорочення іноземного капіталу до початку року становить 0,6%. Зростання обсягу прямих інвестицій відбулося у місті Коломиї (на 6,6%), Рожнятівському (на 8,1%), Галицькому (на 1,3%). У Верховинському, Богородчанському,та Долинському районах приріст іноземного капіталу до початку року склав 0,1%–0,4%.

На 31 грудня 2018р. на одну особу в середньому по області припадало  651,6 дол. США прямих інвестицій. Вищий, ніж в середньому по області, цей показник у містах Калуші (3823,2 дол.) та Івано-Франківську (1918,4 дол.), Рогатинському районі (705,9 дол. США).