205-та річниця з Дня народження Т.Г.Шевченка

Дата: 11.03.2019 14:53

10 березня, святкового недільного дня, тлумачани та гості міста зібралися в Тлумацькому народному домі, щоб відзначити 205-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

День народження і день смерті великого Кобзаря стоять поряд 9 і 10 березня. Між цими двома березневими днями 47 років життя, яке стало славою і гордістю українського народу. 47 років слави і приниження, злетів і падінь, 47 років великої любові до України, до її історії, мови, культури.

Глядачі мали змогу насолодитися творами Кобзаря у виконанні народного аматорського молодіжного хору «Аксіос» (керівник Н. Михайленко), народного аматорського хору «Відродження» (керерівник І. Миринда), музичними творами ансамблю скрипалів Тлумацької дитячої музичної школи (керівник Л. Пелех).

На сцені також виступили переможці огляду-конкурсу читців з населених пунктів Тлумацької ОТГ, Анатолій Голубчак, гурт «Чисті джерела (керівник О. Козак), жіночий  вокальний ансамбль с. Колінці (керівник Р. Водославська), а танець подарували наймолодші учасники народного аматорського ансамблю танцю «Юність» (керівник В. Головатий).

В рамках заходу виступили міський голова Тлумацької ОТГ Роман Круховський, голова Тлумацької районної ради Василь Двояк та перший заступник голови Тлумацької райдержадміністрації Микола Присяжнюк, які традиційно нагородили дипломами та сувенірною продукцією за зайняті призові місця переможців огляду-конкурсу читців з нагоди 205-річчя від дня народження Тараса Шевченка.

У фойє Тлумацького народного дому діяла книжкова виставка «Не вмирає душа наша, не вмирає воля» до 205-ти річчя від дня народження Тараса Шевченка, підготовлена працівниками Тлумацької публічної бібліотеки.

По завершенню заходу всі бажаючі вирушили на площу Тараса Шевченка для покладання квітів до пам’ятника та спільної світлини.

А ввечері, цього ж дня, відбувся святковий концерт півфіналіста «Х-Фактор-2018», жителя с. Бортники Тлумацької ОТГ Петра Гарасиміва «Пісня живе поміж нас».