Тлумацька міська рада
Івано-Франківський район, Івано-Франківська область

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує

Дата: 26.03.2019 08:16
Кількість переглядів: 684

Фото без опису

 

До уваги садоводів: на часі обробка плодових насаджень від шкідливих організмів

 

Погодні умови зимового періоду, були сприятливими для збереження високого зимуючого запасу шкідників та збудників хвороб плодових насаджень, які накопичилися впродовж минулорічної вегетації.

Для недопущення масового розмноження та шкідливості шкідників і хвороб плодових насаджень, управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в області рекомендує:

- проти зимуючих шкідників, до розпускання бруньок за середньодобової температури повітря більше 4ºС в садах варто  використати хімічний Препарат 30В к.е. (масло  індустріальне)  40 л/га   або 0,4 мл/20л води, (препарат дозволено використовувати і на присадибних ділянках). 

Для боротьби з мохом та лишайниками застосовують залізний чи мідний купорос, або їх суміші з розрахунку 300-400 г на 10 л води. Для підсилення дії препаратів рекомендується додавати в баковий розчин сечовину (карбамід) – 100 г на 10 л води. Такий захід буде спрямований також на знищення збудників парші та борошнистої роси.

Витрата робочого розчину: молоді дерева – 3 л/дерево, дерево середнього віку – 3-8 л/дерево, старі дерева – 8 – 10 л/дерево. 

Наступні обприскування як проти шкідників, так і проти хвороб проводять на початку розпускання бруньок одним із препаратів: Актара 240  к.с., 0,14-0,15 л/га, або 1,4 г/10 л води, Енжіо 247,к.с. 0,18 л/га, або  1,8мл /5 води, Каліпсо, к.с. 0,2-0,25 л/га, або 2 мл / 10 л води, Пірінекс к.е. 2,0 л/га  з додаванням проти парші та інших хвороб  Хорус  в.г. 0,2 кг/га або Делан в.г. 0,5-1,0 кг/га, Дітан М-45 з.п. 2-3 кг/га, Косайд 2000 в.г. 2-2,5 кг/га, Мерпан в.г. 1,9-2,5 кг/га, Чемп в.г. 1,5-2,0 кг/га. За обробки сортів, що уражуються борошнистою росою, додають також Топазіо в.г  3,0-4,0 кг/га, Тіовіт Джет 80 WG, в.г. 8,0 кг/га, та ін. дозволених «Переліком…» препарати.

При виконанні робіт дотримуватись санітарних норм та правил.  

 

 

 

 

 

 

 

 

Фото без опису

 

До уваги споживачів освітлювальної апаратури

 

Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області повідомляє про те, що працівниками відділу ринкового нагляду було проведено планову перевірку характеристик продукції у розповсюджувача за видом електричного обладнання.

За результатами перевірки характеристик продукції, електрообладнання не відповідає вимогам нормативних документів та становить високий ступінь загрози, а саме:  Прожектор з сенсором руху MAGNUM, модель LHF 150S.

Розповсюджувачу вище зазначеної продукції надано рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів(згідно постанови Кабінету міністрів України від 05 жовтня 2011 року №1017) із вимогою  припинити реалізацію забракованої продукції, з метою подальшого усунення недоліків. Застерігаємо споживачів щодо використання згаданої продукції.

 

Детальніше про забраковану продукцію читайте в розділі - діяльність управління - захист споживачів - забракована продукція.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фото без опису

 

 

Керівникам сільгосппідприємств: основні вимоги до робіт із застосуванням  пестицидів

 

Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області попереджає, що під час проведення робіт пов’язаних із використанням пестицидів і агрохімікатів потрібно дотримуватися певних вимог. Ключовим аспектом проведення робіт із захисту рослин - є обґрунтованість хімічного захисту.

Обробка посівів та інших об’єктів повинна проводитися лише після попереднього обстеження посівів сільськогосподарських культур агрономом на встановлення доцільності проведення хімічного обробітку.

До всіх видів робіт, пов'язаних із застосуванням пестицидів, робітники повинні допускатися по наряду при наявності посвідчення про спеціальну підготовку, медичної книжки встановленого зразка та допуску на право робіт із пестицидами. Всі роботи з пестицидами і агрохімікатами, протруєним насіннєвим матеріалом обов'язково реєструються в спеціальних журналах.

Роботи з пестицидами слід проводити в ранні ранкові (до 10) і вечірні години при мінімальних висхідних повітряних потоках. Як виняток, допускається проведення обробок у денні години у похмурі і прохолодні дні з температурою  навколишнього  повітря нижче +100С.

 Не менш важливим є вибір препарату. Для хімічного захисту рослин повинні застосовуватись тільки ті пестициди та агрохімікати, які зареєстровані в «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

Ні в якому разі не можна застосовувати сумнівні препарати, а лише оригінальні засоби захисту рослин.

Звертаємо увагу на те, що чітко регламентується санітарно-захисна зона між оброблюваним об’єктом та житловими приміщеннями, яка повинна бути - при наземному обприскуванні не менше 300 метрів, а при авіаційному – 1000 метрів.

Важливе правило для сільгоспвиробників - повідомляти населення про обробіток посівів. Завчасно, але не менше чим за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки, адміністрація господарств сповіщає населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об'єктів про місця, строки і методи застосування пестицидів.

У період проведення робіт у радіусі 200 м від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи.

З метою охорони бджіл, обробіток сільськогосподарських угідь проводити в ранкові та вечірні години, використовуючи для обприскування наземну апаратуру. При цьому пасіки слід вивезти не менше ніж на 5 км від поля, де проводиться обробка, або ізолювати бджіл. Для уникнення конфліктних ситуацій, бджолярі також повинні дотримуватись певних вимог - реєструвати свої пасіки та повідомляти про їх переміщення.

Необхідно пам’ятати, що забороняється проводити хімічні обробки садів та сільськогосподарських культур у період цвітіння. Усі роботи з пестицидами проводяться у ранкові і вечірні години в тиху безвітряну погоду. Чітке дотримання регламентів застосування пестицидів, виконання вимог санітарних правил -  забезпечує не тільки захист рослин від шкідників, хвороб та бур’янів, але й охороняє здоров’я населення і довкілля.

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь