ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ СТАТИСТИКИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує

Дата: 28.03.2019 08:04

Підготовка наукових кадрів у 2018 році

Головне управління статистики інформує. Підготовку наукових кадрів в області здійснюють 4 аспірантури та 4 докторантури, які діють при закладах вищої освіти.

На  кінець  2018  року  у  цих  закладах  навчалися 437 аспірантів та 37 докторантів проти 488 та 39 осіб відповідно на кінець попереднього року. У загальній кількості аспірантів жінки складали 54,7% від загальної кількості, серед докторантів їх частка становила 56,8%. Вік до 25 років мали 23,4% аспірантів,  25–29 років – 43%, 30–34 років – 15,3%, 35 років і більше – 18,3%; докторанти у віці до 30 років становили 8,1% від загальної кількості, 31–39 років – 40,5%, решта – у віці 40 років і більше.

Переважна більшість майбутніх наукових кадрів навчається за рахунок державного бюджету. У 2018 році в аспірантурах за державні кошти навчалися 295 осіб або 67,5% від загальної їх кількості;   докторантів – 33 особи або 89,2% відповідно.

У 2018 році до аспірантури  було зараховано 118 осіб, до докторантури – 18 осіб проти 121 та 39 осіб у попередньому році. Найбільше аспірантів та докторантів зараховано на навчання за галузями: охорона здоров’я, соціальні та поведінкові науки, право, гуманітарні науки, управління та адміністрування.

У 2018 році аспірантуру закінчили 133 особи, що на 19 осіб або на 16,7% більше, ніж у попередньому році; докторантуру – 20 осіб або удвічі більше. П’ята частина випускників закінчення аспірантури та докторантури поєднала із захистом дисертації та отриманням наукового ступеня.