ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ СТАТИСТИКИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує

Дата: 02.04.2019 16:08

Заробітна плата штатних працівників

та стан її виплати у лютому 2019 року

Головне управління статистики інформує. Середній розмір номінальної заробітної плати штатних працівників підприємств, установ, організацій області та їхніх відокремлених підрозділів із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб у лютому 2019р. становив 8037 грн, що у 1,9 раза перевищує законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати (4173 грн).

Найвищий рівень заробітної плати в області у лютому 2019р.  спостерігався на підприємствах транспорту, підприємствах з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря, на виробництві хімічних речовин і хімічної продукції, на виробництві гумових і пластмасових виробів; іншої неметалевої мінеральної продукції, в добувній промисловості і розробленні кар’єрів, де заробітки працівників перевищили середній показник по області на 47,7% – у 1,8 раза. Найнижчі нарахування заробітної плати зафіксовано у поштовій та кур’єрській діяльності, у сфері надання інших видів послуг (не перевищували 56,4% середнього показника по області).

Заробітна плата у лютому 2019р. порівняно з січнем 2019р. збільшилась на 3,4%, а відносно лютого 2018р. на 19,5%.

Індекс реальної заробітної плати у лютому 2019р. порівняно з січнем 2019р. становив 102,7%, відносно лютого 2018р. – 110,6%.

Заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств, установ, організацій області на 1 березня 2019р. становила 23,2 млн.грн, що складає 1,5% фонду оплати праці, нарахованого за лютий 2019р., та 0,9% суми заборгованості по державі. Упродовж лютого 2019р. сума заборгованості зменшилась на 0,8%.

Станом на 1 березня 2019р. заборгованість із виплати заробітної плати за рахунок бюджетних коштів відсутня.

У структурі загальної суми заборгованості 28,3% припадає на економічно активні підприємства, 71,7% – на підприємства, щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.

Майже дві третини суми боргу із виплати заробітної плати припадає на підприємства промисловості (65,5% від загальної суми).

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2019

При використанні інформації посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

Стан виплати заробітної плати

на підприємствах, в установах, організаціях

міст і районів області станом на 1 березня 2019 року

Головне управління статистики інформує. Станом на 1 березня 2019р. заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств, установ, організацій області становила 23,2 млн.грн, що складає 1,5% фонду оплати праці, нарахованого за лютий 2019р.

У порівнянні з 1 лютого 2019р. борг із виплати заробітної плати зменшився на 187,5 тис.грн, або на 0,8%. Упродовж лютого погашено заборгованість у Надвірнянському (у сумі 171,7 тис.грн) та Тлумацькому (64,1 тис.грн) районах. Зменшення заборгованості відбулося у м.Івано-Франківську (на 214,2 тис.грн), Косівському (на 101,7 тис.грн), Снятинському (на 19,4 тис.грн) та Городенківському (на 0,9 тис.грн) районах. Водночас збільшилась сума боргу у Тисменицькому (на 297 тис.грн) та Рогатинському (на 10 тис.грн) районах, м.Бурштині (77,5 тис.грн). У м.Калуші сума заборгованості залишилась на рівні 1 лютого 2019р. і складала 703,1 тис.грн.

На підприємства обласного центру припадає 66,8% загальної суми заборгованості із виплати заробітної плати, Тисменицького району – 20,2%, Косівського – 3,8%, Городенківського – 1,6%, міст Бурштина – 4,1% та Калуша – 3%, Рогатинського та Снятинського районів – по 0,3% та 0,2% відповідно. На підприємствах решти міст та районів області заборгованість із виплати заробітної плати відсутня.

Заборгованість підприємств області за рахунок бюджетних коштів станом на 1 березня 2019р. відсутня.

У структурі загальної суми заборгованості з виплати заробітної плати  в цілому по області на економічно активні підприємства припадає 28,3% суми боргу. У підприємств м. Бурштина, Городенківського, Косівського, Рогатинського та Снятинського районів цей показник складає 100%, Тисменицького району – 46,2%, м.Івано-Франківська – 13,5%.

У м.Калуші вся сума заборгованості з виплати заробітної плати,  м.Івано-Франківську – 86,5%  суми  боргу, Тисменицькому районі – 53,8% утворено на підприємствах, щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (по області цей показник складає 71,7%).

Довідки за телефоном: (0342)79-20-09; e-mail: ifgus@ifstat.gov.ua.

Більше інформації: http://www.ifstat.gov.ua/EX_IN/EX-OPLATA_PRACI.htm

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2019