A A A K K K
для людей із порушенням зору
Тлумацька міська рада
Івано-Франківський район, Івано-Франківська область

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ СТАТИСТИКИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує

Дата: 03.04.2019 16:18
Кількість переглядів: 723

Фото без опису

 

До Всесвітнього дня здоровя

 

Головне управління статистики інформує. Наприкінці 2018 року органами державної статистики проведено опитування членів домогосподарств Івано-Франківської області, які брали участь у вибірковому обстеженні умов їх життя, з метою вивчення їх думки щодо стану здоров’я, рівня захворюваності та доступності медичних послуг. Отримані результати розповсюджено на всі домогосподарства області.

Підсумки даного дослідження свідчать, що 53,2% жителів Івано-Франківщини оцінюють стан свого здоров’я як добрий, 33,3% – як задовільний та 13,5% – як поганий (в цілому по державі відповідно 49,5%, 40,5% та 10%). Серед регіонів країни найвища частка жителів, які оцінили стан свого здоров’я як добрий, у Львівській (66,3%), Полтавській (60,6%) та Київській (60,2%) областях, а найбільша частка населення із поганим станом здоров’я – у Херсонській (15,2%), Чернігівській (14,9%) та Вінницькій (14,7%) областях. Серед держав Європейського Союзу населення Ірландії, Кіпру, Італії, Швеції, Нідерландів та Мальти вважає себе найздоровішим (82,7–74,7% осіб із добрим станом здоров’я), а найбільш незадоволені станом свого здоров’я жителі Хорватії, Латвії, Литви, Португалії, Естонії та Польщі (18,7–13,7% осіб, які оцінили стан свого здоров’я  як поганий).

На Івано-Франківщині 83,9% респондентів повідомили, що хворіли упродовж останнього року. З них 18,2% осіб відчули вплив перенесених захворювань на повсякденну працездатність, 45,7% – на життєву активність, тобто можливість займатися фізичною працею та вести активний спосіб життя.

Із загальної кількості опитаних осіб, 40% мали хронічні захворювання або проблеми зі здоров’ям. Найбільш поширеними були гіпертонія та серцеві захворювання – про наявність однієї з цих хвороб повідомили відповідно 46,7% та 46,1% осіб, які мають хронічні захворювання. На артроз або артрит (у тому числі ревматоїдний) хворіє 19,5% населення, остеохондроз – 10,8%, хронічний бронхіт, емфізему легенів – 8,6%.

Найчастіше мешканці нашої області за медичною допомогою зверталися до поліклініки, 56,5% опитаних відвідали стоматолога в державній медичній установі, 25,9% – сімейного лікаря в поліклініці, 15,2% – приватного стоматолога, платну медичну установу або приватно практикуючого лікаря. Послугами швидкої медичної допомоги скористалися 6,6% хворих. Найчастіше останньою причиною звертання до лікаря була хвороба або проблема зі здоровям, значно рідше – проходження профілактичного огляду.

За останні 12 місяців в усіх родинах області хоча б один з їх членів потребував медичної допомоги чи придбання ліків та медичного приладдя,  проте, майже для половини (47,4%) з них отримання послуг з охорони здоров’я виявилось проблемним, в основному, з причини високої їх вартості.

 

Довідково: 7 квітня світова спільнота відзначає Всесвітній день здоров’я. Його мета – допомогти людям зрозуміти цінність свого здоров’я та необхідність його збереження, незалежно від віку та місця проживання, статку та професії.

 

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2019

При використанні інформації, посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь