Тлумацька міська рада
Івано-Франківський район, Івано-Франківська область

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує

Дата: 08.04.2019 13:02
Кількість переглядів: 512

Фото без опису

 

До уваги суб?єктів господарювання:  детально про порядок

та принципи здійснення державного нагляду

 

За інформацією окремих Головних управлінь Держпродспоживслужби, в деяких  областях України невстановлені особи із підробленими посвідченнями інспекторів або посвідченнями представників громадських організацій у сфері захисту споживачів здійснюють перевірки суб’єктів господарювання щодо виконання ними вимог у сфері харчового законодавства та захисту споживачів.

 

При цьому зазначені особи погрожують суб’єктам господарювання штрафними санкціями за нібито встановлені порушення та вимагають від них грошову винагороду за не накладання таких санкцій.

Враховуючи зазначене, Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області наголошує, що відповідно до ч. 4 ст. 4 Закону «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 5 квітня 2007 року № 877, виключно законами встановлюються органи, уповноважені здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності.

Звертаємо Вашу увагу,  що  для здійснення планового або позапланового заходу орган державного нагляду (контролю) видає наказ (рішення, розпорядження), який має містити найменування суб'єкта господарювання, щодо якого буде здійснюватися захід, та предмет перевірки.

На підставі наказу (рішення, розпорядження) оформляється направлення (посвідчення) на проведення заходу державного нагляду (контролю), яке підписується керівником органу державного нагляду (контролю) (головою державного колегіального органу) або його заступником (членом державного колегіального органу) із зазначенням прізвища, ім’я та по батькові і засвідчується печаткою.

Планові заходи здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду (контролю) не пізніше 1 грудня року, що передує плановому.

Позапланові заходи державного нагляду (контролю) здійснюється з підстав передбачених Законом, а саме:

-  подання суб’єктом господарювання письмової заяви до відповідного органу державного нагляду (контролю) про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням;

- перевірка виконання суб’єктом господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення попереднього заходу органом державного нагляду (контролю);

- звернення фізичної особи (фізичних осіб) про порушення, що спричинило шкоду її (їхнім) правам, законним інтересам, життю чи здоров’ю, навколишньому природному середовищу чи безпеці держави, з додаванням документів чи їх копій, що підтверджують такі порушення (за наявності).

При здійсненні заходів державного нагляду (контролю) посадові особи органів державного нагляду (контролю) зобов’язані використовувати виключно уніфіковані форми актів.

Суб’єкти господарювання мають право не допускати посадових осіб органу державного нагляду (контролю) до здійснення заходів державного нагляду (контролю), якщо вони не пред’явили документи, передбачені Законом.

З метою документування такої незаконної діяльності суб’єкти господарювання можуть  звертатись до органів Національної поліції.

У разі виникнення сумніву щодо законності проведення перевірки, рекомендуємо звертатися до Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській  області  (контакти можна знайти за посиланням).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фото без опису

 

 

Якісні продукти харчування – дітям Прикарпаття

 

З вересня 2018 р. ГУ Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області працювало над виконанням  регіональної цільової програми “Дітям Прикарпаття – якісне харчування”.

В 2019 році продовжена робота по виконанню цієї програми, метою якої є забезпечення повноцінного, якісного харчування дітей в школах та дошкільних закладах освіти.  Контроль за повноцінним та якісним харчуванням  здійснюється і в соціальних закладах Прикарпаття.

Забезпечення виконання програми здійснюється шляхом проведення моніторингу, інспектування всіх  операторів ринку які здійснюють харчування, постачальників харчових продуктів, сировини, готової продукції у закладах освіти при проведенні планових та позапланових заходів державного контролю,  проведення лабораторних досліджень безпечності та якості харчових продуктів, які використовуються для харчування дітей.

За квартал поточного року перевірено  37  шкіл,  31  садочок,  3  соціальні заклади,  76  постачальників харчових продуктів.

Для лабораторного дослідження відібрано    149  зразків в школах,  142  зразки в дитячих дошкільних    закладах,  10    зразків в соціальних закладах.

За результатами лабораторних досліджень виявлено наступні невідповідності харчових продуктів :

2 зразки, масла солодковершкового 72,5% жиру, виробник” ПП Теребовлянський молокозавод,”- не відповідали за вмістом рослинного жиру (ДНЗ “Дзвіночок”, Делятинський ліцей №2, Надвірнянський р-н);

1 зразок, масла солодковершкового, виробник ПрАТ” Миколаївмолпром” ( ДНЗ №30 “Ластівка”. м. Івано-Франківськ),-не відповідав за вмістом рослинного жиру;

1зразок масла солодковерщкового, виробник ТДВ “Івано-Франківський міськмолокозавод” (Яблуницька ЗОШ),-не відповідав за вмістом рослинного жиру;

1зразок масла солодковершкового, виробник ТОВ “Еней”, Житомирська обл.(ЗОШ № 1),-не відповідав за вмістом рослинного жиру;

1 зразок масла солодковершкового, виробник ПАТ” Городенківський сирзавод” (ЗШ №8, м. Івано-Франківськ),-не відповідав за вмістом рослинного жиру;

1 зразок молока коров’ячого питного пастеризованого 2,4% жиру, виробник ТДВ” Івано-Франківський “міськмолокозавод (ДНЗ” Зіронька”, Тисменицький р-н),- не відповідав вимогам  за перевищеним вмістом БГКП;

7 зразків овочів , виробник ФОП Баворовський, Львівська обл.(ДНЗ № 23, ДНЗ 14, ДНЗ 28 м. Івано-Франківськ), 1 зразок овочів, виробник ФОП Шлемко П.І.,Івано-Франківська обл.( ДНЗ” Струмок” с. Белелуя, Снятинський р-н)-не відповідали за вмістом нітратів;

В соціальних закладах  було виявлено 1 зразок масла солодковершкового, виробник ПрАТ” Миколаївмолпром,” який не відповідав НД за вмістом рослинного жиру та 1 зразок моркви, який не відповідав за вмістом нітратів.

 

За результатами проведеної роботи:

1. Не допущено до обігу 268 кг масла солодковершкового, 2278кг моркви, 2582кг капусти,  2100 кг буряку столового, 10кг цибулі. Проведено повторні дослідження при постачанні нових  партій продукції.

2.Постачальниками було змінено 1 виробника.

3.Було проведено 3 позапланових заходи державного контролю(нагляду).

4. Надіслано 13 листів керівникам закладів, 8 листів-повідомлень в управління освіти, 6 РДА та ОТГ, 7листів постачальникам, 2 листи виробникам.

Надавались суб’єктам господарювання рекомендації щодо відповідності маркування харчових продуктів та забезпечення їх простежуваності по харчовому ланцюгу, підтвердження супровідними документами походження та відповідності харчових продуктів.

5. Надано рекомендації, щодо зміни передбачуваного використання та заміну на відповідну овочеву продукцію 3 виробникам овочів.

6 Надані рекомендації для відділів освіти РДА, ОТГ щодо умов проведення тендерів по забезпеченню харчовими продуктами шкіл та ДНЗ.                                                                               

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь