Тлумацька міська рада
Івано-Франківський район, Івано-Франківська область

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує

Дата: 13.05.2019 08:43
Кількість переглядів: 463

Фото без опису

 

Інформаційне повідомлення  про фітосанітарний стан посівів сільгоспкультур і плодових насаджень в області на 08.05.2019 року

 

Перша декада травня характеризувалась мінливими погодними умовами, переважала дощова, прохолодна, вітряна погода, що стало причиною поступового розвитку і розповсюдження збудників хвороб у посівах озимих зернових та ріпаку, але мало негативний вплив на шкідливість фітофагів

 

Шкідники і хвороби зернових  та зернобобових культур. У посівах озимих та ярих зернових колосових культур продовжується повільне розселення та шкідливість хлібних блішок, п’явиць, попелиць, цикадок, які в допороговій чисельності пошкодили 2-4% рослин. Спостерігається слабий літ шведських мух, на 100 п.с. уловлюють 2-3 екз.  Хлібні клопи (елія гостроголова) з лісосмуг, крайових смуг посівів озимої пшениці поступово розселяються вглиб полів, де нараховують 0,2 екз./м.кв.

Зростання активності фітофагів очікується із встановленням сухої жаркої погоди.

Достатня кількість вологи, сприяли прогресуванню розвитку збудників хвороб у посівах озимих зернових культур.  Борошнистою росою уражено 3-6, септоріозом–1-5%, гельмінтоспоріозом, ринхоспоріом (Богородчанський Тлумацький райони) -2% рослин, кореневими гнилями – 2-5% рослин.

У Галицькому районі у посівах ярого ячменю 1% рослин уражено гельмінтоспоріозом, осередково ринхоспоріозом.

Повсюди в теплі сонячні дні сходи гороху продовжували заселяти бульбочкові довгоносики. Ними в допороговій чисельності пошкоджено 2% рослин у слабкому ступені.

 На багаторічних травах рослинами живляться бульбочкові довгоносики та клопи. Ними пошкоджено  3% рослин. Із хвороб відмічено буру плямистість.

 

Технічні культури. Озимий ріпак. Продовжується заселення посівів озимого ріпаку ріпаковими квіткоїдом, прихованохоботниками, які за чисельності 1-3 екз. на рослину пошкодили 5-13% рослин у слабкому ступені. В ясну, сонячну погоду відмічався літ біланів, інтенсивність льоту незначна. В полі зору за 10 хв. пролітає 1-2 метелики. На 10-15% обстежених площ озимого ріпаку рослини хворіють на пероноспороз де уражено 2-5%рослин.

Буряки. У Богородчанському, Галицькому, Коломийському районах на сходах буряків у допороговій чисельності розвиваються та шкодять бурякові блішки – 1 екз/м.кв.

Бурякова листкова попелиця. Продовжується відродження личинок на гілках калини. На 1м.п. гілок нараховується до 20 личинок, виявлено поодинокі крилаті самки, які в подальшому заселятимуть сходи буряків. Погодні умови не сприяють шкідливості фітофагів.

 

Картопля та овочеві  культури. Спостерігаємо розвиток колорадського жука в посадках картоплі. Фітофаг заселив 5% рослин за чисельності 1-2 імаго на кущ.

Хрестоцвіті блішки в чисельності 1(3) екз. на рослину, заселили хрестоцвіті культури (редиску, капусту) та бур’яни. 

Плодові насадження. В зв’язку з суттєвим зниженням температури, чисельність деяких фітофагів була на рівні минулої декади або меншою.

Зелена яблунева попелиця за кількості 8-13 екз./листок заселила 4-10% листків. Гусениці листокрутки пошкодили 1% розеток при заселенні 1% дерев.  Яблунева медяниця при заселенні 5% дерев пошкодила 1-2% листків за чисельності 1 личинка на листок.  

Продовжується розвиток борошнистої роси в яблуневих садах (Галицького, Тлумацького районів). Хворобою уражено 2-3% листових розеток на 4-5% дерев за розвитку хвороби 0,1%.

 

Багатоїдні шкідники. На при кінці ІІІ декади квітня, відмічено від слабкого до масового (в окремі сонячні дні), літ травневих хрущів з інтенсивністю 1-3 екз. в полі зору/1 хв. У лісосмугах та садових насадженнях, жуки заселяють плодові дерева. При струшуванні налічується до 22 екз./дерево.

Відмічено залялькування гусениць озимої совки.

У господарствах здійснюється постійний фітосанітарний нагляд за посівами сільськогосподарських культур.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фото без опису

 

Щодо випадку африканської чуми свиней в Сумській області

 

Відповідно до інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області було зареєстровано один випадок захворювання на африканську чуму свиней (АЧС), а саме - 07.05.2019 р. – в особистому селянському господарстві громадянина в с.Верхня Сироватка Сумського району Сумської області (звіт про результати дослідження Регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби в Полтавській області № 001637 п.м./19 від 07.05.2019).

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС проведено засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісій при райдержадміністрації, рішенням якої затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного осередку, зони захисту та нагляду.

В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення розповсюдження збудника АЧС.

Суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність із розведення, утримання та обігу свиней рекомендуємо не здійснювати господарські зв’язки із зазначеними територіями.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фото без опису

 

На Косівщині проведено семінар-нараду з питань безпечності харчових

продуктів та санітарно-епідемічного благополуччя населення

 

7 травня 2019 року  на базі Косівської райдержадміністрації  проведено семінар-нараду  «Актуальні питання реалізації політики у сфері безпечності харчових продуктів та санітарно-епідемічного благополуччя населення в 2019 році».

В заході взяли участь  заступник голови Косівської РДА Ярослав Бринський, начальник та спеціалісти Косівського районного відділу Головного правління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, спеціалісти управління економіки, управління праці та соціального захисту населення, відділу освіти Косівської РДА, директори ринків, керівники закладів громадського харчування району.

В ході семінару учасники розглянули питання  здійснення державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства в дитячих закладах оздоровлення і відпочинку дітей під час оздоровчої компанії;  запобігання харчових отруєнь та кишково-шлункових захворювань під час проведення масових заходів, а також особливості впровадження системи НАССР.

За підсумками заходу прийнято рішення охопити санітарно-епідеміологічними обстеженнями  усі  заклади оздоровлення та відпочинку дітей Косівщини та  завершити їх до початку оздоровчого сезону. 

З метою профілактики кишкових інфекцій та харчових отруєнь, керівників закладів громадського харчування району було  зобов’язано при проведенні масових заходів дотримуватись визначених санітарних норм та правил, гігієнічних вимог, температурних режимів, термінів придатності товарів при транспортуванні, зберіганні, виготовленні та реалізації харчових продуктів, готових страв, напоїв тощо.

Крім того   присутнім було наголошено на необхідності  для операторів  ринку, які займаються виробництвом або введенням в обіг харчових продуктів,  розробляти  та застосовувати  на своїх потужностях постійно діючі процедури, що засновані на принципах НАССР.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь