ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує

Дата: 13.05.2019 13:09

Держпродспоживслужбою  Прикарпаття посилено контроль

за рекламою лікарських засобів та медичних послуг

З початку 2019 року на Івано-Франківщині посилено контроль за дотриманням вимог щодо змісту та порядку розповсюдження реклами, яка стосується лікарських засобів, медичної техніки, методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації.

Всього сектором контролю за рекламою за 4 місяці поточного року досліджено понад 200 рекламоносіїв, з яких у кожному десятому випадку виявлено порушення різного роду.

З виявлених станом на 01.05.2019 року 24 порушень, 7 справ стосуються методів діагностики та лікування. Основні порушення, що допускають рекламодавці при рекламування медичних засобів та послуг, це:

• відсутність тексту попередження такого змісту: «Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я», що займає не менше 15 відсотків площі (тривалості) всієї реклами;
  • посилання на гарантований лікувальний ефект від застосування лікарського засобу та медичних послуг, що рекламуються;
  • посилання як на найбільш ефективні, найбільш безпечні, виняткові щодо відсутності побічних ефектів;
  • забороняється у рекламі лікарських засобів та методів лікування участь лікарів та інших професійних медичних працівників, а також осіб, зовнішній вигляд яких імітує зовнішній вигляд лікарів.

Також у рекламі деяких товарів, що не належать до лікарських засобів, виявлено посилання на те, що вони мають лікувальні властивості, а це забороняється законодавством про рекламу.

Крім того звертаємо увагу розповсюджувачів реклами на наступне:

розповсюджувачі реклами не можуть поширювати рекламу, якщо відповідно до законодавства види діяльності або товари, що рекламуються, підлягають обов’язковій сертифікації або їх виробництво чи реалізація вимагає наявності відповідних дозволу, ліцензії, а рекламодавець не надав розповсюджувачу реклами копії таких сертифікат, дозволу, ліцензії, засвідчених у встановленому порядку.