ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує
Спеціалісти Держпродспоживслужби провели круглий стіл для
керівників лікувально-профілактичних закладів Коломийщини
14 травня 2019 року спеціалістами Коломийського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в області на базі центральної районної поліклініки Коломийської центральної районної лікарні проведено круглий стіл з керівниками лікувально-профілактичних закладів системи охорони здоров’я району, котрі задіяні в організації та проведенні профілактичних медичних оглядів працівників певних категорій.
В ході заходу учасники розглянули питання впровадження апаратно-програмного комплексу «Єдина державна база даних медичних оглядів певних категорій осіб в системі охорони здоров’я» та можливості його використання в роботі при здійсненні державного нагляду (контролю) на Коломийщині.
Довідково:
Інформація про медичні професійні огляди українців зберігаються в єдиній електронній системі уже з вересня 2018 року.
Таким нововведенням МОЗ України впорядкує професійні медогляди й унеможливить використання підроблених довідок та санітарних книжок.
Професійний медогляд є обов’язковою умовою роботи водіїв, людей, які володіють зброєю, та декретованих осіб - вихователів, вчителів, викладачів, студентів, працівників громадського харчування, торгівлі тощо. Тепер дані про такі огляди міститимуться в єдиному реєстрі медичних оглядів - надійно захищеній електронній системі.
Професійний медогляд українці проходитимуть виключно в закладах охорони здоров’я, а дані автоматично відображатимуться в електронній системі. Довідку-дублікат про пройдений медогляд кожен українець зможе одержати безоплатно.
З часом єдиний реєстр медичних оглядів буде інтегровано до системи “Електронне здоров’я”. А вже зараз працює мобільний додаток “Медичні огляди”, з допомогою якого контролюючі органи можуть швидко перевірити легітимність конкретного медогляду.
Про зміни в законодавстві з питань ідентифікації
та реєстрації великої рогатої худоби
Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області звертає увагу зацікавлених осіб: 04 травня 2019 року набрав чинності наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 28 березня 2019 року № 163 «Про затвердження змін до Порядку ідентифікації та реєстрації великої рогатої худоби та Порядку оформлення і видачі паспорта великої рогатої худоби».
Даний документ пройшов державну реєстрацію та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 18 квітня 2019 року за № 410/33381.
Ось головні зміни, передбачені вище зазначеним наказом:
- зміна бланку реєстраційної картки господарства.
Для забезпечення належного контролю за епізоотичною ситуацією в країні та появою нових господарств з утримання та розведення тварин, які є окремими одиницями епізоотичного контролю, до реєстраційної картки (РК) господарства додано норму щодо завірення її спеціалістом державної установи (закладу) ветеринарної медицини, під контролем якої перебуває господарство.
Таке засвідчення реєстраційної картки господарства не потребуватиме оформлення чи отримання додаткових документів (довідок) з підтвердження ветеринарно-санітарного стану (благополуччя) господарства, що скоротить витрати часу власника.
- зміна бланку реєстраційної картки великої рогатої худоби (ВРХ).
На сьогодні після ідентифікації тварини протягом семи днів від дати її народження до РК ВРХ не вносяться дані про стан здоров’я тварини, а саме дослідження на лейкоз, бруцельоз, лептоспіроз, туберкульоз та дата вакцинації проти сибірки (проводиться з 3 місячного віку) за відсутності таких досліджень, враховуючи вік тварини. Тому, беручи до уваги відсутність даних досліджень, норму щодо внесення даних про стан здоров’я тварини та епізоотичний стан господарства виключено, що скоротило час заповнення РК ВРХ, оптимізувало технологічний процес реєстрації тварин, видачі паспорта тварини, скасувало норми законодавства, які потребують додаткового підтвердження (уточнення) та які фактично неможливо виконати.
- зміна вигляду зразка бирки для ідентифікації та реєстрації ВРХ.
З метою підвищення якості бирок вушних для ідентифікації ВРХ та на звернення власників тварин було посилено вимоги до замкового механізму бирки, матеріалу та механізму виготовлення, що направлено на забезпечення неможливості роз’єднання частин бирки, що виключає їх повторне використання.
Тварин, яких проідентифіковано вушними бирками попереднього зразка, не потрібно буде переідентифіковувати вушними бирками нового зразка. У разі втрати вушної бирки попереднього зразка, заміна буде здійснюватися вушною биркою нового зразка, але з тим самим ідентифікаційним номером, що був на попередній.
- зміна бланку відомості переміщення тварин.
На сьогодні є велика кількість порушень пов’язаних із наданням неправдивої інформації про наявність тварин у господарстві. Для забезпечення достовірності, регуляторним актом встановлено вимогу засвідчення спеціалістом державної установи (закладу) ветеринарної медицини відомості переміщення тварин під час видачі обов’язкових ветеринарних документів на переміщення.