18 ТРАВНЯ - 71 РІЧНИЦЯ ДЕПОРТАЦІЇ КРИМСЬКИХ ТАТАР

Дата: 18.05.2019 08:23

71 рік тому відбулась депортація кримських татар радянською владою. Щороку в Україні та Криму вшановували пам’ять жертв примусового виселення, але цьогоріч “влада” Сімферополя заборонила проводити традиційний жалобний мітинг 18 травня у центрі міста.

Депортація кримських татар, розпочата 18 травня 1944 року, – один з найбільших злочинів радянського режиму. Хоча ще 1967 року парламент Радянського Союзу визнав необґрунтованими звинувачення всіх кримських татар у співпраці з німцями, вони до самого краху імперії так і не отримали права повернутися на історичну батьківщину.

Історична довідка:

Депортація кримських татар почалася 18 травня 1944 р. Депортованим давали на збори від кількох хвилин до півгодини. З Бахчисарая, Джанкоя і Сімферополя їх ешелонами відправляли на схід. До кінця наступного місяця висилили 200 тис. осіб.

Протягом року від голоду, хвороб та виснаження загинуло понад 30 тис. кримських татар. Після радянський режим вдався до нівелювання історичної пам’яті про кримську державність та кримських татар. 25 червня 1946 року Крим позбавили статусу автономії та перетворили на звичайну область РРФСР, а протягом наступних двох років понад 80% оригінальної кримської топоніміки замінили на стандартні радянські назви.