ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ СТАТИСТИКИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує

Дата: 20.05.2019 15:44

Закладів дошкільної освіти стає більше

Головне управління статистики інформує. На кінець 2018 року в області функціонували 453 заклади дошкільної освіти на 29,4 тис. місць, у яких виховувалося 36,7 тис. дітей, з них 32,8 тис. або 91,2% – діти у віці 3 роки і старші; 17,7 тис. або 48,3% – дівчатка. У порівнянні з 2017 роком кількість закладів збільшилась на 22, дітей, що в них виховувалися, – на 0,6 тис. осіб.

Закладами дошкільної освіти в області у 2018 році було охоплено 46% дітей віком 1–6 років (в середньому по країні – 58%) проти 44% у 2017 році.

Із загальної кількості закладів дошкільної освіти 180 – ясла-садки, 105 – дитячі садки, 168 – інші. За видами вони розподіляються таким чином: 428 – заклади загального розвитку, 20 – комбіновані, 3 – санаторні, 2 – спеціальні.

У 16 закладах дошкільної освіти створені групи з короткотривалим режимом перебування, в яких виховувалося 258 дітей; цілодобове перебування забезпечував один заклад для 15 дітей.

Санаторні групи мають 5 закладів, де перебували 483 дітей, спеціальні групи організовано у 22 закладах для 477 дітей, інклюзивні – у 43 закладах для 1407 дітей.

Особлива увага приділялась вихованню дітей пільгових категорій. На кінець минулого року у закладах дошкільної освіти перебували 415 дітей з особливими освітніми потребами (210 – осіб з інвалідністю, 65 – в інклюзивних групах), 60 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 29 дітей з числа, потерпілих від наслідків Чорнобильської катастрофи, 25 дітей охоплені соціально-педагогічним вихованням.

Завантаженість  закладів  дошкільної  освіти  у  2018  році  становила   124 дітей на 100 місць (у 2017 році – 129), у тому числі у міських поселеннях – 134, у сільській місцевості – 110. У середньому по державі цей показник склав 114 дітей на 100 місць проти 112 осіб у попередньому році.

Виховання та навчання дошкільнят забезпечували 4,2 тис. педагогічних працівників,   серед   них   2,9 тис. вихователів,   218  практичних   психологів, 120 вихователів-методистів, 60 – асистентів вихователів в інклюзивних групах та  17 соціальних педагогів.  Із  загальної  кількості педагогічних працівників 97,3%  –  жінки,  39,9%  –  особи віком до 35 років,  6,5% –  60 років і більше.  На одного педагогічного працівника в середньому, як і роком раніше та у державі в цілому, припадало 9 дітей.

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2019

При використанні інформації, посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

Заклади дошкільної освіти у містах та районах області

Головне управління статистики інформує. На кінець 2018 року в області функціонували 453 заклади дошкільної освіти на 29,4 тис. місць, у яких виховувалося 36,7 тис. дітей. У порівнянні з попереднім роком кількість закладів збільшились на 22, а контингент дітей у них – на 0,6 тис. осіб. Розпочали свою роботу у минулому році сім закладів у Снятинському районі, три – у Богородчанському, по два – у м.Івано-Франківську, Верховинському, Долинському та Косівському районах, по одному – у Галицькому, Коломийському, Рогатинському та Тисменицькому районах.

Закладами дошкільної освіти в області у 2018 році було охоплено 46% дітей віком 1–6 років проти 44% у 2017 році (в середньому по державі – 58%). Найвищим був рівень охоплення дітей дошкільними закладами у містах Івано-Франківську,    Калуші,    Бурштині    та    Коломиї   (68%–91%),   найнижчим  –   у м.Болехові, Рожнятівському, Рогатинському та Калуському районах (24%–30%).

У розрахунку на 100 місць у закладах дошкільної освіти у середньому по області припадало 124 дітей (у 2017 році – 129), у тому числі у міських поселеннях – 134, у сільській місцевості – 110. Перевантаженими були заклади в усіх містах обласного значення та районах, крім Галицького, Городенківського, Рожнятівського та Тисменицького районів, де на 100 місць припадало 88 – 99 дітей. Найвищим цей показник був у закладах дошкільної освіти Верховинського району – 151 дитина, міст Івано-Франківська та Калуша і Надвірнянського району – 148 дітей.

Вихованням та навчанням дошкільнят займались 4,2 тис. педагогічних працівників, з яких 97,3% – жінки. На одного педагогічного працівника в середньому в області припадало 9 дітей. Найбільше дітей на одного педагогічного працівника припадало у закладах дошкільної освіти м.Калуша (11 дітей), м.Івано-Франківська та Тисменицького району (по 10 дітей), найменше – м.Болехова, Верховинського, Галицького, Городенківського, Долинського та Рогатинського районів (по 7 дітей).

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2019