ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ СТАТИСТИКИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує

Дата: 23.05.2019 08:24

Демографічна ситуація в області у січні–березні 2019 року

Головне управління статистики інформує. Чисельність наявного населення області, за оцінкою, на 1 квітня 2019 року становила 1371,1 тис. осіб, у тому числі у міських поселеннях проживало  606,5 тис., у сільській місцевості – 764,6 тис. осіб. Упродовж січня–березня 2019 року чисельність населення області зменшилась на 2170 осіб. Такі зміни відбулися за рахунок природного скорочення (на 2210 осіб) та міграційного приросту (на 40 осіб) населення. Серед міст та районів області рівень природного скорочення коливався від 18 осіб на 1000 осіб наявного населення у Рогатинському районі до 0,8 особи в Івано-Франківській міськраді.

Упродовж січня–березня 2019 року в області зареєстровано               2906 живонароджених та 5116 померлих: на 100 померлих припадає 57 живонароджених проти 48 живонароджених в середньому по державі. Порівняно з відповідним періодом 2018 року кількість живонароджених  зменшилась на 7,6%, померлих – збільшилась на 6,9%.

Рівень народжуваності коливався від 6,1 особи на 1000 осіб наявного населення у м.Коломиї та Городенківському районі до 12,2 особи у м.Яремче (міськраді), смертності – від 10,1 особи на 1000 наявного населення у м.Івано-Франківську (міськраді) до 24,4 особи у Рогатинському районі.

У січні–березні 2019 року до області прибуло 3745 осіб, вибуло – 3705. Унаслідок міграційного руху в усіх районах та містах обласного значення, крім Івано-Франківська, Болехова, Яремче (міськрад), Калуша, Коломиї та Долинського району спостерігалося міграційне скорочення населення.