Тлумацька міська рада
Івано-Франківський район, Івано-Франківська область

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує

Дата: 29.05.2019 09:08
Кількість переглядів: 440

Фото без опису

 

Про небезпеку від багатоїдних совок

 

За даними фітосанітарного моніторингу, проведеного спеціалістами відділу прогнозування фітосанітарної  діагностики та аналізу ризиків Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області,  в агроценозах відбувається літ метеликів підгризаючих совок (озимої, окличної) та  листогризучих (капустяної,  совки-гамми та інших).

 Ці лускокрилі комахи відносяться до найбільш шкодочинних видів сільськогосподарських культур. Шкідливою стадією совок є гусениці, які пошкоджують понад 50 видів рослин. Погодні умови цьогорічної вегетації та наявність квітучої нектароносної рослинності виявляються сприятливими для живлення метеликів та розвитку яєць фітофагів.

В обмеженні чисельності  совок дієвими та ефективними є агротехнічні прийоми: належний обробіток грунту, міжрядне розпушування просапних та овочевих культур у період масового відкладання яєць метеликами або відразу після його закінчення,  і знищення бур’янів, тощо.

З метою запобігання поширення гусениць  підгризаючих  і  листогризучих совок необхідно провести обстеження посівів і за утворення осередків надпорогової чисельності гусениць совок: ЕПШ підгризаючих совок у посівах  буряків -1-2, кукурудзи, соняшнику, картоплі та інших просапних-3-8екз.на кв.м; ЕПШ  листогризучих совок у посівах  буряків 2-3, багаторічних трав - 8-10 екз. на кв.м, соняшнику – 3 екз. на рослину, на ранній капусті 1-2, на  пізній – 5 екз. на рослину за заселення 5% рослин і більше, застосовують: альтекс, ексірель, децис Профі, децис f-люкс, золон, драгун,  верімарк, белт, та інші дозволені інсектициди у рекомендованих нормах для різних культур. Застосування інсектицидів проти листогризучих совок на посадках томатів, перцю, баклажанів бажане до початку плодоутворення. У посадках капусти ефективні - матч, дімілін, оперкот, номолт, інспектор та інші дозволені до «Переліку…» препарати.

Кращі результати дають обробки у вечірні години, коли гусениці підгризаючих совок живляться рослинами. Інсектициди доцільніше застосовувати в період виплодження гусениць та появи другого віку їх, коли вони живляться відкрито і є найбільш уразливими.

При роботі з агрохімікатами необхідно суворо дотримуватись правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог  ДСП 8.8.1.

 

 

 

 

 

 

 

Фото без опису

 

 

Держпродспоживслужба організувала навчання для працівників системи Облспоживспілки

 

27 травня в м. Івано-Франківську відбулось  навчання з питань дотримання санітарного, харчового законодавства та законодавства з питань  захисту прав споживачів для працівників системи Івано-Франківської обласної спілки споживчих товариств.

Участь в заході взяли керівники та спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, голови правлінь споживспілки,  їх заступники, керівники  торгівельних підприємств, закладів ресторанного господарства, агропродовольчих ринків, підпорядкованих Облспоживспілці.

Серед питань, що були розглянуті в рамках заходу: функції Держпродспоживслужби щодо дотримання операторами ринку харчових продуктів чинного законодавства;  профілактика виникнення харчових отруєнь; вимоги   до операторів ринку харчових продуктів, їх права, обов’язки та відповідальність згідно чинного законодавства, маркування харчових продуктів; надання інформації  для споживачів щодо харчових продуктів.

Особливу увагу присутніх було привернуто до питання  впровадження процедур  заснованих на принципах НАССР для торгівельних підприємств, закладів ресторанного господарства, агропродовольчих ринків.

Крім того учасників навчання було ознайомлено з особливостями  реалізації непродовольчої групи товарів в контексті законодавства про захист прав споживачів, ринкового та метрологічного нагляду.

 

 

 

 

 

 

 

 

Фото без опису

 

 

 

Присадибні ділянки:  основні правила застосування пестицидів

           

Розпочався інтенсивний період використання засобів захисту рослин (пестицидів), в тому числі і на присадибних ділянках. Дуже важливо працювати з ними правильно, аби не зашкодити собі, своєму оточенню, тваринам  тощо.

З метою попередження отруєння пестицидами, захисту населення та довкілля, нагадуємо основні правила застосування пестицидів на присадибних ділянках.

 

Відповідно статті 11 Закону України «Про пестициди та агрохімікати»,  продаж населенню пестицидів здійснюється у дрібнофасованому вигляді та з обов’язковою наявністю інструкції щодо безпечного їх застосування.

Приготування робочого розчину. Для приготування робочого розчину потрібна водопровідна або колодязна вода. Вода зі ставків містить багато мулистих часток, які зв’язують діючу речовину препарату та зменшують його ефективність. Спочатку потрібно приготувати маточний розчин в окремій тарі в об’ємі 1/3 від необхідного. Пакет препарату відрізають по верхньому краю. Сипучі препарати висипають у ємкість з водою  для маточного розчину(тару спалюють), рідкі препарати виливають і кидають в  ємкість порожній пакет. Розчин ретельно перемішують. Потім розчин переливають в оприскувач через спеціальне сито або марлю, доливають водою до потрібного об’єму.

Сумісність препаратів. При проведенні обприскування рослин часто виникає потреба провести обробки декількох шкодочинних об’єктів(наприклад фунгіцид та інсектицид). Для цього готують бакові суміші: в один об’єм води додають 2 або 3 препарати. Але спочатку потрібно попередньо зробити тест на сумісність в невеликих кількостях.

Обов’язково необхідно дотримуватись такого порядку розчинення препаратів:

Водорозчинні гранули - Водні розчини або Концентрати суспензії - Концентрати емульсії

Не бажано робити бакові суміші з препаратами, які містять мідь. Готовий розчин необхідно використати в день приготування, суспензії - відразу після приготування.

Проведення обприскування. Плодові дерева починають обприскувати з верхівки крони, поступово переходячи донизу. Робочим розчином необхідно покривати не тільки верхню, ай нижній бік листка.Розпилювач має бути на відстані 0,5 м від оброблюваної поверхні. Обприскують поверхню листя рівномірно до появи першої великої краплі, яка не стікає. Овочеві культури, суницю, які знаходяться під деревами і дозрівають, на час обприскування закривають поліетиленовою плівкою. Не обробляють перед дощем або якщо на листі є роса. Кращий час для обприскування - вечірні години(після 19 год.) та рано вранці (до 10 год.), коли понижена активність живих організмів, у безвітряну суху погоду при температурі не більше +25°С. Не проводити обприскування під час цвітіння, для запобігання пошкодженню квітів, отруєнню бджіл та корисної ентомофауни.

  Для правильного та безпечного використання засобів захисту рослин на присадибних та дачних ділянках слід дотримуватись основних правил:

1. Обприскувати рослини, коли шкідник чи хвороба перебувають у найбільш вразливій фазі

(стадії розвитку).  Для цього необхідно користуватися фенологічним календарем   та вдатися до консультації  спеціаліста.

2. Використовувати тільки дозволені  до застосування на присадибних ділянках пестициди.

3. Застосовувати  препарати в оригінальних фірмових упаковках, що дасть змогу  уникнути покупки фальсифікату.

4. Під час роботи з препаратами забороняється курити, пити або вживати їжу.

5. Дотримуватись загальних вимог індивідуального захисту.

6. При потраплянні препарату на шкіру - зняти забруднений одяг, промити теплою водою з милом або  слабким содовим  розчином . При потраплянні в очі - ретельно промити їх великою кількістю води. При проковтуванні негайно звернутися до лікаря з упаковкою з-під препарату.

7. Зберігати препарати в закритих  оригінальних упаковках в добре  вентильованому захищеному від сонця і вологи місці при температурі не нижче 0°С та не вище +35 °С.

Зберігати окремо від продуктів харчування , кормів і питної води. Не допускати можливості доступу до препаратів дітей та домашніх тварин.

Робота на площах, оброблених пестицидами

Обробка вегетуючих рослин пестицидами повинна проводитись після завершення кожного етапу ручних робіт по догляду за ними. Проведення робіт на ділянках, де були застосовані пестициди, і допуск на них людей дозволяється тільки після закінчення строків, що гарантують їх безпеку у відповідності до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні», інструкцій з безпечного застосування пестицидів.

Дотримання регламентів застосування пестицидів при проведенні заходів по захисту рослин від шкідливих організмів допоможе уникнути небезпечних ситуацій і ви зможете, в разі необхідності, попрацювати з пестицидами, не зашкодивши при цьому власному здоров'ю.

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь