ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ СТАТИСТИКИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує

Дата: 04.06.2019 11:07

Житлове будівництво в Івано-Франківській області у січні–березні 2019 року.

Головне управління статистики інформує. У січні–березні 2019р. в області прийнято в експлуатацію 235 тис.мзагальної площі житлових будівель нового будівництва, що у 2,8 раза більше обсягів січня–березня попереднього року.  За обсягом прийнятого в експлуатацію житла і за темпом його зростання область посіла 3 місце серед регіонів держави.

У розрахунку на 10 тис. осіб в області прийнято 1712,3 м2 житла і за цим показником область посіла 2 місце серед регіонів держави.

У сільській місцевості, де збудовано 57,7% загальнообласного обсягу житлових будівель (135,6 тис.м2), у порівнянні  з січнем–березнем  2018 року обсяги збільшилися у 2,4 раза, у міських поселеннях, на які припадає 42,3% (99,4 тис.м2),  –  у  3,6  раза.

Більше половини (54,3% або 127,6 тис.м2) загального  обсягу  житла прийнято в експлуатацію  у  будинках  із  двома  й  більше  квартирами, обсяги зведення  якого збільшились порівняно з січнем–березнем 2018 року у 11,3 раза. Введення в експлуатацію житла в одноквартирних житлових будинках  зросло на  48,6% і склало 107,4 тис.м2 (45,7% загального обсягу).

Упродовж січня–березня 2019р. в області здано в експлуатацію 2601 квартиру. Середній розмір одного новозбудованого помешкання становив  90,4 м2 загальної площі,  у тому числі в сільській місцевості – 97,2 м2, у міських поселеннях – 82,4 м2.  В одноквартирних будинках середній розмір квартири  становив 174,1 м2, у будинках з двома та більше квартирами – 64,3 м2.

Найбільшу частку загальної площі житлових будівель нового будівництва прийнято в експлуатацію на території Івано-Франківської міської ради (53,6% загальнообласного показника) та у Тисменицькому районі (6,9%). Суттєві обсяги житла прийняті також на території Яремчанської міської ради (5,5%) та  у  Надвірнянському районі (4,8%).

Збільшення обсягів прийняття нового житла порівняно з січнем–березнем 2018 року досягнуто у 13 районах та 3 містах  обласного значення, з них найбільше в обласному центрі (у 9,4 раза), у Надвірнянському (у 3 рази), Городенківському (у 2,8 раза)  та Долинському (у 2,8 раза) районах, Яремчанській міській раді (у 2,6 раза), Болехівській міській раді (у 2,2 раза) та Снятинському районі (у 2,2 раза). Разом з тим, в місті Калуші обсяг збудованого нового житла  зменшився на 40,2%, місті Коломиї – на 26,1%.

Крім того, за січень–березень 2019 року населенням збудовано  дачні та садові будинки загальною площею 2,5 тис.м2, що у 3 рази більше порівняно з  січнем–березнем попереднього року.

Довідки за телефоном: (0342) 79-20-13; e-mail

ifgus@ifstat.gov.ua

Більше інформаціїі: http://www.ifstat.gov.ua/EX_IN/EX-BUD.htm

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2019

При використанні інформації, посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

Стан ринку послуг області у I кварталі 2019 року

Головне управління статистики інформує. На ринку послуг області упродовж І кварталу 2019 року працювало 1,4 тис. підприємств (юридичних осіб) та їх відокремлених підрозділів, основним видом економічної діяльності яких є надання послуг. Обсяг реалізованих ними послуг за цей період склав 1,8 млрд.грн.

У структурі загального обсягу реалізованих послуг значну частку склав обсяг послуг вантажного автомобільного транспорту,  надання  послуг з перевезення речей (18,4% загальнообласного обсягу), складського господарства та допоміжної діяльності у сфері транспорту (11,3%), надання в оренду й експлуатацію  власного  чи  орендованого  нерухомого майна (10,7%). Вагомими були також обсяги послуг з діяльності туристичних агентств і туристичних операторів та у сфері вищої освіти  (по 9,2%), з діяльності готелів і подібних засобів тимчасового розміщування (8,9%), з діяльності у сферах архітектури та інжинірингу, надання послуг технічного консультування (4,6%), у сфері телекомунікацій (4,1%).

Серед міст обласного значення та районів області найбільша частка реалізованих послуг припадала на підприємства міст Івано-Франківська (54,6% загальнообласного обсягу), Яремче (23,8%), Калуша (4,7%) та Долинського району (6%).

Населенню області надано послуг на 774,5 млн.грн, що склало 42,4% від загального обсягу реалізованих послуг. Найбільшим попитом серед населення користувалися послуги з діяльності у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування (27%), у сфері освіти (25,8%), послуги з тимчасового розміщування й організації харчування (16,8%), у сфері  транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності (9,7%), інформації та телекомунікацій (8,4%), послуги охорони здоров’я та надання соціальної допомоги (6,8%). Вагомою була частка послуг, реалізованих населенню, у містах Коломиї (78,8% від загального обсягу наданих послуг), Яремче (65,2%), Бурштині (56,3%),  Снятинському (82%), Косівському (56,3%) та Рогатинському (43,9%) районах.

Довідки за телефоном: (0342) 53-35-17; e-mail: ifgus@ifstat.gov.ua.

Більше інформації: http://www.ifstat.gov.ua/EX/EKV_GRAF2019.HTM