Тлумацька міська рада
Івано-Франківський район, Івано-Франківська область

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує

Дата: 12.06.2019 11:37
Кількість переглядів: 449

 

Фото без опису

 

Як пережити спеку ?

Поради від спеціалістів Держпродспоживслужби

 

Початок липня, як  і попереджали  фахівці Укргідрометцентру,  виявиться аномально  спекотними не лише на Івано-Франківщині, а й по всій території України.

У зв'язку з цим,  спеціалісти Головного управління  Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області  закликають дотримуватись певних правил і рекомендують проведення профілактичних заходів з метою послаблення несприятливої дії високих температур.

Зокрема, в житлових та громадських будинках, офісних приміщеннях варто застосовувати :

-  сонцезахисні пристрої на вікнах (жалюзі, штори білих тонів);

-  вікна з тонованим сонцевідбиваючим (відзеркалючим) склом;

-  мобільні та стаціонарні кондиціонери;

-  електричні вентилятори.

Для недопущення надходження тепла в приміщення не завадить прикріпити сонцевідбиваючі плівки на зовнішній стороні вікон.

Людям, які страждають на хронічні захворювання, особливо серцево-судинної системи, літнім людям та дітям рекомендовано обмеження фізичної активності та перебування на сонці.  Необхідно проконсультуватися з лікарем та виконувати його рекомендації.

З метою збільшення вологості повітря та зниження його температури, у приміщеннях треба проводити вологе прибирання. Антимоскітну сітку на вікнах рекомендується періодично зволожувати для зменшення проникнення в приміщення гарячого повітря.

Найкращий час для провітрювання приміщень - нічні, ранкові та вечірні години. У інший час кватирки, фрамуги, вікна необхідно тримати зачиненими, що значно зменшить проникнення гарячого повітря всередину приміщення.

Одяг повинен добре пропускати повітря, бути легким, просторим, бажано - світлих тонів.

З метою попередження перегріву організму, періодично, особливо - після повернення з вулиці, необхідно користуватися душем. Під час відпочинку на пляжі рекомендується перебувати в тіні в головних уборах, якомога більше скоротити перебування на сонці. Найсприятливіший час перебування на пляжі - ранкові та вечірні години.

При перебуванні на відкритому повітрі необхідно носити головні убори, збільшити споживання питної води та рідкої їжі, особливо коли не можна відмовитися від перебування на відкритому повітрі.

Власникам автомобілів, у яких не встановлені кондиціонери, необхідно максимально обмежити користування ними, особливо в період з 12 до 17 години.

Для попередження порушень імунної системи рекомендована вітамінопрофілактика та овочеві дієти. У такі дні категорично забороняється вживання алкогольних напоїв, куріння.

 При появі смогу ("задимленості") атмосферного повітря в населених пунктах рекомендується захищатись органи дихання звичайними марлевими масками зволоженими водою, не сідати без нагальної потреби за кермо автомобіля чи іншого механічного транспортного засобу підвищеної небезпеки. При погіршенні самопочуття необхідно негайно звернутися до лікаря.

Сонячні та теплові удари частіше виникають у дітей, що пов'язано із недосконалістю процесу терморегуляції їх організму, а також наявністю у частини з них ожиріння, захворювань серцево-судинної та ендокринної систем. Організм дитини генерує тепло, яке розсіюється шляхом теплового випромінювання та виділення поту. За рахунок виділення поту організм захищається від перегрівання в умовах підвищення температури повітря, вологості, посилення рухового навантаження. При неспроможності організму швидко в необхідній кількості витрачати тепло наступає перегрівання. Якщо це супроводжується дефіцитом в організмі води (зневоднення), швидкість зростання температури тіла підвищується, що призводить до сонячного або теплового удару.

Тепловий удар виникає при загальному перегріванні організму під впливом впродовж тривалого часу високої температури, а сонячний - під прямим впливом сонячних променів на голову та верхню частину шиї людини.

Для попередження сонячних і теплових ударів у дітей необхідно:

 • уникати тривалого перебування під прямими сонячними променями (не більше 10-15 хвилин);
 • носити вільний одяг світлих кольорів із натуральних матеріалів, на пляж одягати легке взуття;
 • захищати голову від сонця панамами, хустками тощо (навіть у хмарну погоду), а також парасольками. Для захисту очей використовувати козирки та окуляри від сонця;
 • при перебуванні на пляжі забезпечити чергування відпочинку на піску або каменях (впродовж 10-15 хвилин) з плесканням у воді і плаванням (10-15 хвилин - для дітей 8-12 років, 25-30 хвилин - для дітей з 13 років і старше). У першій половині дня купання краще закінчувати не пізніше 10-10:30, повторне купання у другій половині дня проводити з 16:00 до 19:00. Не дозволяти дітям спати під сонцем. На пляжі широко використовувати тіньові навіси;
 • поза межами пляжу необхідно чергувати перебування на сонці та у тіні дерев;
 • не організовувати у період з 10:00 до 16:00 тривалих екскурсій (автобусних, піших);
 • проводити культурно-масові заходи після 18:00 на свіжому повітрі або залах з широким доступом свіжого повітря, виключаючи протяги. При проведенні масових заходів влаштовувати перерви через кожні 30 хвилин;
 • проводити рухові ігри, змагання у періоди до 10:00 і після 16:00 ;
 • забезпечити дітей впродовж дня достатньою кількістю питної води (не менше 2 літрів на дитину), не дозволяти вживання холодної води;
 • проводити під час перебування у приміщеннях обливання обличчя, рук до ліктів, до плечей, ніг до колін прохолодною проточною водою (починати з +24°-26° С, кожні 2 дня знижати на 1° С і довести її до 16° С);
 • організувати широкий доступ свіжого повітря до приміщень, де перебувають діти (широку аерацію), у тому числі під час денного та нічного сну, не допускаючи протягів. Сукупна тривалість денного та нічного сну не повинна бути менше 10:30-11:00 годин;
 • за наявності у приміщеннях кондиціонеру, різниця між температурою цього приміщення та температурою на вулиці не повинна перевищувати  10° С, для запобігання теплового удару після виходу на вулицю після тривалого перебування поруч із кондиціонером;
 • не допускати перебування дитини ближче ніж 2 м від електричного вентилятора;
 • проводити щоденне вологе прибирання підлоги приміщень, де перебувають діти.
 • не залишайте в зачиненій машині без кондиціонеру дітей та хатніх тварин.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фото без опису

 

 

Яким чином отримати компенсацію за придбане насіння сільськогосподарських культур?

       Уряд, постановою від 07 лютого 2018 року № 106 із змінами від 30 січня 2019 року  № 126, затвердив порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств за напрямом часткової компенсації вартості закупленого насіння сільськогосподарських рослин вітчизняної селекції. Суб’єктами підтримки є: фермерське господарство, яке має чистий дохід (виручку) від реалізації продуктів (товарів, робіт, послуг) за останній рік  до 20 млн. грн. та сільськогосподарський обслуговуючий кооператив (молочарський, м’ясного, овочевого, плодово-ягідного напрямів а також із заготівлі і переробки продукції бджільництва, дикорослих рослин, ягід, грибів) до складу якого входять не менше 20 членів.

       Для отримання часткової компенсації вартості закупленого насіння вітчизняної селекції категорій базове та сертифіковане ( у розмірі 80% вартості насіння без урахування сум податку на додану вартість, але не більше 80 тис. грн. на одне господарство)  до державного банку подається заява, пакет документів щодо діяльності одержувача коштів і його офіційного статусу, та  копії документів щодо купівлі самого насіння, зокрема: сертифіката, що засвідчує сортові якості насіння; сертифіката, що засвідчує посівні якості насіння; платіжного доручення на оплату насіння; накладної (товарно-транспортної накладної) на придбане насіння; акта про висів придбаного насіння, у якому вказується:  культура – сорт/гібрид – площа посіву (га) – витрати на насіння (за нормою і фактичні) – вартість 1 т насіння та загальна вартість насіння (без ПДВ у грн.).У разі закупівлі насіння у ФОП, які не включені до Реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва додаються: свідоцтво на насіння (для сертифікованого насіння), свідоцтво на насіння (для насіння гібриду першого покоління), атестат на насіння (для базового насіння).

       Граничний термін подання документів до уповноважених банків – 1 листопада поточного року. У межах фінансової підтримки  розвитку фермерських господарств за напрямом часткової компенсації вартості закупленого насіння сільськогосподарських рослин вітчизняної селекції суб’єктами господарювання на теренах Прикарпаття у 2018 році отримано коштів у сумі лишень  63,8 тис. грн., а  у поточному році  суму компенсації можна значно збільшити. Реалізація рішення уряду надасть змогу збільшити частку фермерських господарств  у виробництві валової продукції сільського  господарства до 10%, сприятиме відродженню вітчизняної селекції та насінництва сільськогосподарських культур.

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь