Тлумацька міська рада
Івано-Франківський район, Івано-Франківська область

Про дотримання «Правил охорони електричних мереж»

Дата: 13.06.2019 15:28
Кількість переглядів: 721

Івано-Франківський ремонтно-експлуатаційний центр (Івано-Франківський РЕЦ) є структурною одиницею Відокремленого підрозділу «Західна електроенергетична система» Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго», що покликаний забезпечити функціонування магістральних та міждержавних електричних мереж на території Івано-Франківської області як складової частини об’єднаної енергетичної системи (ОЕС) України.

В умовах зовнішньої агресії, що її переживає Україна, питання енергетичної безпеки стає одним із ключових. За таких обставин несвідомим чи навіть злочинним є ставлення частини громадян до даного питання. Останнім часом на території області трапляються випадки аварійних вимкнень повітряних ліній електропередачі внаслідок пожеж в їх охоронних зонах та перекриття на великогабаритну сільгосптехніку. Такі випадки стаються як з вини сільгоспвиробників, так і з вини місцевого населення, які ігнорують або ж навмисно порушують «Правила охорони електричних мереж».
На жаль, непоодинокими є спроби умисного заподіяння шкоди об’єктами енергетики шляхом демонтажу елементів опор ліній електропередач сторонніми особами. В умовах складної суспільно-політичної ситуації в країні порушення в роботі ОЕС України, викликані такими діями, можуть бути використані як додатковий дестабілізуючий фактор та слугують причинами нещасних випадків і економічних збитків.

Усвідомлення необхідності тісної взаємодії населення та енергетиків – запорука недопущення виникнення аварій та нещасних випадків з людьми. Тільки спільними зусиллями ми збережемо світло в оселях та підтримаємо енергетичну безпеку країни.

Увага!

Магістральні електричні мережі!

Напруга 220 - 750 тисяч вольт!

Фото без опису

До відома власників земельних ділянок, землекористувачів, керівників фермерських орендних підприємств, органів самоврядування та місцевої виконавчої влади!

На території ряду районів Івано-Франківської області землями сільськогосподарських виробників та індивідуальних господарств проходять магістральні лінії електропередач напругою 220-750 кВ, які мають ключове значення для забезпечення електропостачання ряду стратегічних об’єктів та енергетичних вузлів на теренах Західної України та країн Центральної і Східної Європи.

Як показує досвід попередніх років, злочинна недбалість під час проведення весняно-польових робіт та жнив в охоронних зонах ПЛ, а також підпали сухої трави та чагарників часто стають причинами вимкнення ліній електропередач, а в деяких випадках призводять до людських жертв.

Слід усвідомлювати, що в складних суспільно-політичних обставинах, що їх переживає Україна, питання енергетичної безпеки стає одним з ключових.

Шановні громадяни, пам’ятаймо !

Будь-яке пошкодження опор магістральних ліній електропередач може призвести до аварій на цих лініях, можливих людських жертв та перебоїв у електропостачанні цілого регіону України.

З метою створення нормальних умов експлуатації електричних мереж Постановою Кабінету Міністрів України № 209 від 04.03.1997р. затверджено “Правила охорони електричних мереж”, в яких визначено основні вимоги до громадян, виробничих підприємств, лісогосподарств, землекористувачів, фермерів-орендарів, які виконують роботи чи знаходяться в охоронних зонах електричних мереж.

Охоронна зона встановлюється уздовж повітряної лінії електропередачі у вигляді земельної ділянки і повітряного простору, обмежених вертикальними площинами, що віддалені по обидві сторони від крайніх проводів лінії на 25м для ПЛ-220кВ, 30м – ПЛ-330кВ і 40м – ПЛ-750кВ.

В охоронних зонах магістральних ліній електропередач категорично забороняється виконувати будь-які дії, що можуть порушити нормальну роботу електричних мереж, спричинити їх пошкодження або привести до нещасних випадків, зокрема:

будувати житлові, громадські, дачні будівлі;

влаштовувати звалища, розпалювати вогнища (спалювання соломи, хмизу та ін.);

складати дрова, корми, скиртувати солому та зберігати інші матеріали; розташовувати автозаправні станції або сховища паливно-мастильних матеріалів;

накидати на струмопровідні частини ліній електропередач сторонні предмети, підніматись на опори повітряних ліній, демонтувати елементи опор;

запускати спортивні моделі літальних апаратів, повітряних зміїв;

здійснювати зупинки усіх видів транспорту (крім залізничного).

Просіки для повітряних ліній електропередач, які проходять через лісові масиви та інші зелені зони, повинні утримуватись в пожежобезпечному стані, а також забезпечувати нормовану відстань від проводів до гілок дерев. В охоронних зонах ліній електропередач дозволяється насадження низькорослих порід дерев висотою до 4м, але забороняється без письмової згоди енергетичного підприємства здійснювати вирубку дерев, проїзд машин і механізмів загальною висотою з вантажем, або без нього від землі понад 4,5м.

Польові сільськогосподарські роботи в охоронних зонах магістральних ліній електропередач із застосуванням механізмів слід проводити так, щоби механізми рухались впоперек осі лінії електропередач, а при використанні техніки на шинному ходу, її необхідно заземляти ланцюгами.

Відповідальність

Підприємства, організації та громадяни повинні негайно повідомляти енергетичні підприємства і місцеві органи виконавчої влади про виявлені обірвані або провислі проводи, пошкоджені опори, розкрадання енергетичного майна.

Кримінальним кодексом України передбачено відповідальність за розкрадання державного енергетичного майна, а саме:

умисне знищення або пошкодження чужого майна (ст. 194); порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, якщо воно спричинило виникнення пожежі, якою заподіяно шкоду здоров’ю людей або майнову шкоду у великому розмірі (ст.270).

Законом України «Про охорону земель» встановлено відповідальність власників і землекористувачів земельних ділянок за забезпечення захисту земель від заростання бур’янами, чагарниками і дрібноліссям (ст.35).

Кодексом України про адміністративні правопорушення встановлено відповідальність громадян і посадових осіб за самовільне випалювання стерні, луків, залишків рослинності та опалого листя (ст.771) і відповідальність за порушення «Правил охорони електричних мереж», що спричинило або могло спричинити перерву в забезпеченні споживачів електроенергією, пошкодження електричних мереж.

При виявленні порушень чи пошкоджень магістральних електричних мереж, а також підозрілих осіб в місцях їхнього проходження просимо звертатись за адресою:

76014, м.Івано-Франківськ

вул.О.Басараб, 9

тел./факс (0342) 52-29-05, 52-29-13 (цілодобово)

моб. 050-467-53-83 (цілодобово)

Івано-Франківські магістральні електричні мережі


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь