ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує

Дата: 20.06.2019 16:18

На Прикарпатті проведено симуляційні вправи щодо управління

спалахом африканської чуми свиней на різних рівнях

19 червня 2019 року на Івано-Франківщині за сприяння Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) та Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) проводились симуляційні вправи з управління спалахом африканської чуми свиней на національному, обласному, районному рівнях та рівні ринку, інфікованого об'єкту, ферми і особистого селянського господарства.

При цьому акцент було зроблено  на тестуванні та розробці різних видів оперативних процедур, а саме відносно :

• компартменталізації та планування біологічної безпеки щодо африканської чуми свиней;
  • підозри та відбору проб;
  • епізоотичного розслідування;
  • визначення витрат (компенсації за знищених тварин);
  • заходів з ліквідації африканської чуми свиней відповідно до Інструкції з боротьби та профілактики щодо африканської чуми свиней;
  • забою та утилізації тварин;
  • первинної дезінфекції.

Крім того було проведено тестування потоку комунікацій і співробітництва між різними рівнями компетентного органу, лабораторією, свиногосподарством та іншими зацікавленими сторонами.

У симуляційних вправах взяли участь спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, представники районних та міських державних лікарень ветеринарної медицини, лабораторій Держпроспоживслужби,  а також  та лікарі ветеринарної медицини промислових свиногосподарств Прикарпаття.

На  Снятинщиниі проведено семінар-навчання для сільських голів

18 червня 2019 року спеціалісти Снятинського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби  в Івано-Франківській області взяли участь в семінарі-навчанні, яке  організувала Снятинська  районна рада  для сільських голів району.

Під час роботи розглядались питання реєстрації пасік в районі, порядку організації і проведення робіт із застосування пестицидів при вирощуванні сільгоспкультур,  підготовки  загальноосвітніх та дошкільних закладів району до навчального 2019-2020 року в частині організації харчування дітей,  а також санітарно-епідемічна ситуація в населених пунктах району.

За підсумками семінару спеціалісти Держпродспоживслужби вручили учасникам  інформаційні листи:  - Алгоритм дій щодо реєстрації пасік, проведення клінічного огляду бджолосімей на пасіках та відбір зразків для проведення лабораторних досліджень,  - Інформаційне забезпечення головами сільських рад жителів населених пунктів та повідомлення їх при проведені робіт пов’язаних зі застосуванням пестицидів при ворощуванні  сільськогосподарських культур, - Залучення  сільських голів до підготовки навчального року 2019-2020 року з питань організації харчування в загальноосвітніх   та дошкільних закладах на території Снятинського району,  - Аналіз проведення моніторингу санітарно-епідемічної ситуації в  населених пунктах Снятинського району та виправлення  системних порушень.