Відкриття меморіальної дошки Леву Кликайлу

Дата: 15.07.2019 16:00

12 липня на фасаді Колінцівського НВК було відкрито та освячено меморіальну дошку Леву Кликайлу – невтомному патріоту-борцю за українську справу в роки Австро-Угорщини та Польщі, управителю народної школи в селі Колінці.

Лев Кликайло багато зробив для Колінцівської школи, будучи обраним в Галицький сейм він неодноразово виділяв кошти на підтримку рідної школи, за його сприяння був зведений будинок для читальні «Просвіта», а згодом збудовано нову школу в Колінцях. До наших днів не залишилося стін тієї школи, проте на тому місці височіє теперішній Колінцівський НВК, на стінах якого розмістили меморіальну дошку.

Місцеві священнослужителі отець Микола та Отець Михайло освятили меморіальну дошку, з вітальним словом до краян звернувся міський голова Роман Круховський, а історик-краєзнавець Василь Ганчак розповів про життєвий шлях Лева Кликайла, його розповідь доповнила родичка Лева, Оксана Кликайло.

На відкритті були присутні родичі Лева з міста Тлумача та праправнучка з Києва, які по завершенню заходу відправилися на місце, де колись було обійстя Лева Кликайла, а зараз залишився сад і пам’ятний хрест біля глибокої криниці.