Тлумацька міська рада
Івано-Франківський район, Івано-Франківська область

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ СТАТИСТИКИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує

Дата: 07.08.2019 16:20
Кількість переглядів: 379

Фото без опису

 

Фото без опису

 

 

Будівництво на Івано-Франківщині

Будівництво є однією з провідних галузей економіки області, яка забезпечує нарощування та модернізацію виробничих потужностей, здійснює зведення житла, об’єктів соціальної, культурної та комунальної сфери. У створення валової доданої вартості в області внесок будівельних підприємств в останні роки складає  4–8%.

Будівельна галузь області представлена  суб’єктами господарювання-юридичними особами та фізичними особами-підприємцями, частка яких в загальній кількості становить відповідно 54%  та 46%. У 2018р. будівельну діяльність здійснювали 1149 підприємств, з яких 24 – середні, 1125 – малі, з них 996 – мікропідприємства.

Вагомим фактором модернізації та розвитку будівельного комплексу  є його інвестування. У 2018р. підприємствами будівельної галузі освоєно 2,1 млрд.грн капітальних інвестицій, що становить 22,2% загальнообласного обсягу капітальних інвестицій,  за січень–березень 2019р. – 487,6 млн.грн (28%). Обсяг прямих інвестицій (акціонерного капіталу) в будівництво на 1 квітня 2019р. склав 11,1 млн.дол. США (1,3% загальнообласного обсягу залученого іноземного капіталу в область). Інвестиції надійшли від іноземних партнерів із 15 країн світу, з них найбільше – від нерезидентів Австрії та  Нідерландів.

У 2018р. виробництво будівельної продукції порівняно з попереднім роком збільшено на 17,9%, і склало 3,3 млрд.грн, або 2,4 тис.грн у розрахунку  на одну особу населення. За  індексом будівельної продукції область посіла 8 місце серед регіонів України, за обсягом виконаної будівельної продукції в цілому та на 1 особу – 12 місце.

У 2018р. частка робіт, виконаних на будівництві інженерних споруд, становила 59,2% від загального обсягу, нежитлових будівель – 25,7%, житла –15,1%.

Протягом 2018р. на території області прийнято в експлуатацію ряд невиробничих будівель нового будівництва, серед яких будівлі підприємств машинобудування та металообробної промисловості, лісової, деревообробної та целюлозо-паперової промисловості, будівельної індустрії, виробництва будівельних матеріалів та виробів, офісні і торговельні будівлі, складські приміщення, будівлі сільськогосподарського призначення та інші.

В області активно ведеться житлове будівництво: у 2018р. прийнято в експлуатацію 404,2 тис.м2 загальної площі житлових будівель нового будівництва, або  294 м2  у розрахунку на 1000 осіб постійного  населення  (в середньому по Україні – 206 м2). За обсягом прийнятих  в експлуатацію житлових будівель в цілому та у розрахунку на 1000 осіб Івано-Франківщина посіла 7 місце серед регіонів держави.

За даними вибіркового обстеження умов життя домогосподарств, найбільша частка сімей нашого краю (46,1%) мають трьохкімнатне житло. Чотири кімнати і більше займає 26,8% домогосподарств, дві кімнати – 24,6% опитаних. Кожне четверте домогосподарство проживає в окремій квартирі, 73,8% – в індивідуальному будинку або його частині.

Протягом 2018р. із об’єктів соціальної сфери прийнято в експлуатацію школу, дошкільний навчальний заклад, лікувальний корпус Прикарпатського центру репродукції людини, поліклініку, фізкультурно-оздоровчий комплекс, спортивний та танцювальний зали, із об’єктів туристично-рекреаційного призначення – готелі і мотель.

Довідково: Згідно з Указом президента України №273/93 від 22 липня 1993 року в Україні щорічно у другу неділю серпня  відзначається День будівельника.

 

Довідка: тел. (0342) 79-20-13 e-mail: ifgus@ifstat.gov.ua

Більше інформаціїі: http://www.ifstat.gov.ua/EX_IN/EX-BUD.htm

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2019

При використанні інформації, посилання на Головне управлін

ня статистики в Івано-Франківській області  ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь