Безпечний відпочинок на воді

Дата: 13.08.2019 14:11

Із підвищенням температури повітря, багато громадян намагаються провести свій відпочинок поблизу води – на річках, озерах, ставках та інших водоймах. Проте, відпочинок на воді приносить не лише задоволення, але й може закінчитись справжньою трагедією. Однією з причиною виникнення нещасних випадків є відсутність культури поведінки на воді та незнання елементарних правил поведінки.

Центром надання соціальних послуг  Тлумацької міської ради ОТГ спільно з працівником районного центру соціальних послуг для сім’ї, дітей та молоді та старшим інспектором ювенальної превенції Тлумацького відділення поліції провели акцію та розповсюдили брошурки щодо поведінки на воді . Звернули особливу увагуюнацтва на пояснення  правил поведінки на воді :

• діти повинні купатися обов’язково під наглядом дорослих;
  • вчитися плавати потрібно під керівництвом інструктора або батьків;
  • не купатися i не пірнати у незнайомих місцях, це можна робити у спеціально відведених місцях;
  • не можна запливати за обмежувальні знаки;
  • слід дуже обережно поводитися на надувних матрацах та іграшках, особливо, коли є вітер або сильна течія;
  • не купатися в холодній воді, щоб не сталося переохолодження;
  • не треба купатися довго, краще купатися кiлька разів по 20-30 хв.;
  • не можна гратися на воді у такі ігри, які можуть завдати шкоди;
  • не подавати без потреби сигналів про допомогу;
  • не пірнати під людей, не хапати їх за ноги;
  • купатися рекомендовано вранці i ввечері;
  • не слід купатися наодинці;
  • не стрибати головою вниз у місцях, глибина яких вам невідома.

Не забувайте, що нещасні випадки відбуваються найчастіше при порушенні заходів безпеки на воді! При цьому варто пам'ятати, що вода помилок не прощає. Заходи безпеки при купанні потрібно виконувати дуже точно.

Якщо Ви стали свідком нещасного випадку, не забувайте про правила надання першої допомоги потерпілим:

• витягніть потерпілого з води, не нехтуючи власною безпекою;
  • очистіть порожнину рота від мулу та піску;
  • у людини, в легені якої потрапила вода, характерною ознакою є бліда шкіра, їй негайно потрібно зробити штучне дихання;
  • для відновлення серцевої діяльності, одночасно із штучним диханням робіть непрямий масаж серця;
  • викличте швидку допомогу;
  • продовжуйте реанімаційні заходи до приїзду швидкої;
  • при появі ознак життя зігрійте потерпілого та намагайтеся його заспокоїти;
  • на березі досить часто виникає так званий синдром «повторного затоплення», коли в людини починається задишка, кашель, біль в грудях  в такому випадку їй необхідна штучна вентиляція легень, зробити яку можна лише в умовах медичного закладу, тому навіть якщо потерпілий почувається краще, його необхідно негайно відправити в лікарню.

Пам’ятайте, що дотримання правил поведінки на воді є запорукою безпеки Вашого життя та життя Ваших близьких, а також отримання задоволення від відпочинку.