ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ СТАТИСТИКИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує

Дата: 21.08.2019 16:08

Зовнішня  торгівля  підприємств та організацій області послугами

у І півріччі 2019 року

Головне управління статистики інформує. Обсяги експорту послуг підприємствами і організаціями області у І півріччі 2019р. порівняно з відповідним періодом попереднього року збільшилися на 3,8%,  імпорту –        на 30,7% і становили відповідно 33,7 та 12,2 млн.дол. США. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі послугами склало 21,5 млн.дол. США.

За обсягами експорту послуг область посіла 15 місце серед регіонів України, імпорту послуг – 16 місце.

Зовнішньоторговельні операції послугами з партнерами зі 105 країн світу здійснювали 95 суб’єктів господарської діяльності.

Найбільші обсяги послуг надано нерезидентам з Румунії, Чехії, Кіпру, Швеції, Індії, США, Польщі. Понад 60% обласного експорту послуг складали послуги з переробки матеріальних ресурсів, 16,2% – транспортні послуги, 10,9% – послуги, пов’язані з подорожами, 7,7% – послуги у сфері телекомунікацій, комп’ютерні та інформаційні.

Майже 85% обсягів отриманих з-за меж країни послуг припадало на нерезидентів з Польщі, Данії, Німеччини та Італії. Серед імпортованих послуг  понад  60% обсягів припадало на транспортні та ділові послуги, 18,1% – на послуги, пов’язані з  подорожами, 11,1% – на послуги у сфері телекомунікацій, комп’ютерні та інформаційні.

Питома вага країн ЄС у загальнообласних обсягах експорту послуг становила 80,2%, імпорту – 95%. Обсяги експорту послуг до цих країн зменшилися у порівнянні з І півріччям 2018р. на 3,3%, імпорту – збільшилися на 34,1%.

Довідки за телефоном: (0342) 53-35-17; e-mail: ifgus@ifstat.gov.ua.

Більше інформації: http://www.ifstat.gov.ua/EX_IN/EX-ZEZ.htm