ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ СТАТИСТИКИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує

Дата: 13.09.2019 08:10

До  Дня працівників лісу

Головне управління статистики інформує. Ліси Івано-Франківщини є вагомим чинником природного і екологічного впливу на навколишнє середовище та відіграють значну у розвитку економіки регіонуОбласть є однією з найбільш лісистих в Україні – лісові угіддя займають  майже 46% території області або 640 тис.га.

На підприємствах лісогосподарського комплексу області у I півріччі 2019р. було зайнято 3,1 тис. осіб або 1,6% працівників підприємств, установ, організацій області з кількістю найманих працівників 10 і більше осіб. Заробітна  плата штатного працівника галузі у цьому періоді склала 8703 грн на місяць, що більше на 4,7%, ніж у січні–червні 2018р., і на 2,5% – від середнього розміру по області.

У розвиток підприємств лісового господарства та лісозаготівель області у січні–червні 2019р. спрямовано 15,8 млн.грн капітальних інвестицій; обсяг прямих інвестицій (акціонерного капіталу) на 1 липня  2019р. склав 532,8 тис.дол. США.

Одним із основних завдань лісогосподарської діяльності є відновлення лісових ресурсів та продуктивності лісових земель. У 2018р. роботи по відтворенню лісів проведено на 3 тис.га  земель лісового фонду, з них на 1,5 тис.га здійснено садіння і висівання лісу. Крім того, у вкриті лісовою рослинністю землі переведено 2,9 тис.га лісових культур та ділянок з природним поновленням.

Захист лісів від шкідників та хвороб лісу у 2018р. проведено на площі 3,8 тис.га, з них основну частину (99,2%) становили профілактичні біотехнічні заходи. У результаті проведених заходів і під впливом природних факторів у 2018р.  ліквідовано осередків  шкідників і  хвороб лісу на площі 13,4 тис.га.

У 2018р. лісогосподарськими підприємствами, зареєстрованими на території області, рубки лісу проведено на площі 28,3 тис.га, що на 9,8% більше, ніж роком раніше, з них рубки формування і оздоровлення лісів, пов’язані  з  веденням лісового  господарства, – на 25,7 тис.га (на 12,3% більше), зокрема рубки догляду – на 7,4 тис.га, санітарні  рубки – на 15,4 тис.га.

Від усіх видів рубок у 2018р. заготовлено 1404,4 тис.м3 деревини, що  на 3,8% менше, ніж у 2017р. Частка Івано-Франківщини у загальнодержавному обсязі заготівлі деревини складає 6,2% і за цим показником область посіла 8 місце серед регіонів держави.

У загальних обсягах заготовленої у 2018р. деревини 82,2% припадає на круглий ліс, обсяги заготівлі якого становили 1153,8 тис.м3, що на 0,7% менше, ніж роком раніше. У структурі заготівлі круглого лісу більше половини (50,6% або 583,3 тис.м3) складає діловий круглий ліс, решта (49,4% або 570,5 тис.м3) – паливна деревина.

Деревина і вироби з деревини є одним із пріоритетних напрямків зовнішньої торгівлі регіону: у структурі експорту у 2018р. на них припало 13% загальнообласних обсягів. Обсяги експорту деревини і виробів з деревини у 2018р. порівняно попереднім роком збільшились на 10,3% і склали 113,7 млн.дол. США.

Довідково: Професійне свято фахівців лісового господарства – день працівників лісу  встановлений  Указом  Президента України  28 серпня   1993 року  і традиційно відзначається у третю неділю вересня.

Довідки за телефоном: (0342) 79-20-13, e-mail:ifgus@ifstat.gov.ua.

Більше інформаці: http:// www.ifstat.gov.ua/EX_IN/EX-SG.HTM

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2019

При використанні інформації посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗОВЕ.

Індекс  споживчих  цін  у серпні  2019 року

За даними Державної служби статистики, споживчі ціни у серпні 2019р. порівняно із липнем в Україні (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, м.Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях) знизилися на 0,3%, в області – на 0,5%, з початку року зросли на 2,7% та 3,1% відповідно.

У серпні п.р. зниження споживчих цін на 0,6–0,1% зафіксовано в Сумській, Івано-Франківській, Дніпропетровській, Закарпатській, Запорізькій, Миколаївській, Полтавській, м.Києві, Вінницькій, Київській, Львівській, Тернопільській, Черкаській, Чернівецькій, Чернігівській, Житомирській, Кіровоградській, Одеській, Луганській, Харківській, Херсонській та Хмельницькій областях. На Рівненщині індекс споживчих цін склав 100,0%. Приріст споживчих цін на 0,1% відбувся у Волинській та Донецькій областях.

На споживчому ринку області в серпні п.р. ціни на продукти харчування та безалкогольні напої знизилися на 0,5%. Найбільше (на 11,4% та 10,9%) подешевшали фрукти та овочі. На 1,8–0,2% знизилися ціни на безалкогольні напої, цукор, маргарин, рис, сири. Водночас на 48,6% подорожчали яйця, на 2,3–0,8% – соняшникова олія, кисломолочна продукція, масло, м’ясо та м’ясопродукти, риба та продукти з риби, сметана, молоко.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 0,6% в основному за рахунок подорожчання тютюнових виробів на 1,4%.

Зниження цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 1,4% відбулося за рахунок зниження цін на природний газ на 4,4%.

Ціни на транспорт у цілому знизилися на 0,7% через здешевлення автомобілів на 1,8% і палива та мастил на 1,0%.

Довідка: тел. (0342) 53-39-01; e-mail: ifgus@ifstat.gov.ua.

Більше інформації: http://www.ifstat.gov.ua/EX_IN/EX-CINY_TAR.HTM (Статистична інформація/Економічна статистика/Ціни)

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2019

При використанні інформації, посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.