Тлумацька міська рада
Івано-Франківський район, Івано-Франківська область

НАВЧАЛЬНИЙ ВІЗИТ ДО ПОЛЬЩІ (МАЛОПОЛЬСЬКЕ ВОЄВОДСТВО) ДЛЯ ПРЕДСТАВНИКІВ ОБ'ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД – ПАРТНЕРІВ ПРОГРАМИ DOBRE

Дата: 17.09.2019 16:28
Кількість переглядів: 850

Фото без опису

 

   В рамках програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність Dobre» з 7 по 14 вересня 2019 року було організовано навчальний візит до республіки Польщі (Малопольське воєводство). В рамках навчального візиту представники 25 громад України, в тому числі і представник Тлумацької громади, головний спеціаліст відділу економічного розвитку, торгівлі, інвестицій та сільського господарства Ю. Серемчук, які є партнерами програми Dobre (3-тя кагорта), мали змогу переглянути презентації про роботу самоврядування у 6-ти польських гмінах Малопольського воєводства (Szczurowej, Niepolomic, Bielska-bialei, Zator, Bochnia, Zbierzowa), дізналися більше як органи місцевого самоврядування Польщі надають послуги в своїх громадах, ознайомились із практичними аспектами і підготовкою інвестиційних проектів для залучення коштів Євросоюзу, обговорили розвиток туризму в громадах, відновлювальні джерела енергії, роботу місцевих пожежних частин, розвиток дорожньої інфраструктури, збір ТПВ та багато інших ключових питань функціонування сучасних європейських міст і сіл.

   Окрім того було відвідано Центр культури, читання і спорту гміни Щурова, об’єктів публічних послуг у гміні Щурова (культура, медицина, освіта), завод із термічної переробки твердих побутових відходів, пункт селекційного збору твердих побутових відходів, громадську початкову школу, міську державну бібліотеку ім.Тадеуша Бєрната та лабораторію соціальної активності у Неполоміцах, дім культури, будинок соціального піклування, автовокзал, муніципалітет міста Бохня, спортивно-розважальний комплекс ім.Владислава Ставярського та критий басейн ім..Яна Кота в Бохні, водоочисну станцію та ряд інших інфраструктурних об’єктів. У кожному із відвіданих об’єктів було детально розказано про принципи функціонування даних об’єктів.

   Звичайно, переломним моментом став вступ Польщі до Євросоюзу в 2004, який відкрив двері до європейських фінансових ресурсів, але не все так просто. ЄС надає кошти виключно на проекти, за умов співфінансування та чіткого моніторингу після реалізації проекту.

   По факту це відбувається так – ЄС в рамках свого 7 річного бюджетного періоду визначає пріоритети (відповідні програми) та приймає запити від країн ЄС. В умовах жорсткої конкуренції гміна подає готовий детально розроблений проект та надає співфінансування в середньому 30%. В разі отримання коштів та реалізації проекту, обов’язковим є моніторинг його результативності. Це значить, якщо, наприклад, облаштували будинок культури і заявили, що щонайменше 150 осіб будуть його відвідувати, то в разі невиконання даної умови (відвідує, наприклад, 50-70 осіб), кошти будуть відкликані ЄС, отже гміні їх треба буде повертати. Те саме стосується доріг та багатьох інфраструктурних проектів – дорога виявилася неякісною – кошти доведеться віддавати в повному обсязі+відсотки.

   Або ж гміна реалізує проект за власний кошт, складає відповідний звіт і якщо ЄС його погоджує, то гміна отримує компенсацію витрат (але не 100%, від 60 до 90%).

   Також представники ОТГ дізналися, що дала децентралізація людям у Польщі, де реформа впроваджується вже 30 років, і що може стати у нагоді для українських громад. «Мета децентралізації — передати повноваження на локальний рівень. Коли ви будете мати владу в руках, жоден політик вам не страшний. Децентралізація дає позитивний вплив для зрушень у свідомості людей, це психологічні зміни. В Польщі довіра до локальної влади в два рази вище, ніж до Парламенту. Люди обирають, виходячи з підтримки на інших рівнях влади, спираючись на довіру локальної влади».

   Навчальний тур реалізованій за кошти Програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – це п’ятирічна програма, що виконується міжнародною організацією Глобал Комюнітіз (Global Communities)та фінансується Агенством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні.

 



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь